Nowe zlecenie - do opieki Seniorka 84 lata - sprawna umysłowo!

Numer oferty: 000216
Rozpoczęcie
22/03/2021
Miejscowość
59-229 Debrzno
Osoba podopieczna
Kobieta
Wiek
84
Waga
80
Okres
1,5 misiąca

Pani mieszka sama w sporym, ładnym domku jednorodzinnym ze sporym ogrodem w bardzo spokojnej, starszej dzielnicy Ahlen. W zeszłym roku zmarł jej mąż.

Dom na obrzeżach miasta, do kilku supermarketów, Tanskstelli, lekarzy na piechotę ok. 1-1,5 km. W garażu stoi samochód i rower do dyspozycji. Dom ok. 160 m, czysty, przejrzysty, dobrze rozplanowany i wyposażony. Nie ma żadnych zwierząt.

Pani  nie ma żadnego Pflegegrad i jest w pełni sprawna umysłowo ale złamała nogę (Oberschenkelhalsbruch) i nie może się samodzielnie poruszać. W tej chwili przebywa w Altenheim ale chce Koniecznie do domu- jak najprędzej!!

Będzie mieszkać więc na parterze (dostanie Pflegebett, Rollstuhl, Toalletenstuhl)) a opiekunka ma całą górę dla siebie. Gdy noga się zrośnie za jakieś 6-8 tygodni- pójdzie na rehabilitację.

Pani potrzebuje pomocy przy ubieraniu/ rozbieraniu i codziennej toalecie (będzie myta w łóżku lub na stojąco przy łóżku). Potrafi spokojnie stać  i podpierać się złamaną nogą. Również prowadzenie domu, zakupy, sprzątanie i gotowanie musi przejąć opiekunka. Pani ma alergię i astmę- poza tym nic jej nie dolega i z każdym dniem powinno być lepiej. Jest miłą i spokojną osobą, która spędza dużo czasu w domu. Z boku mieszka zaprzyjaźniona sąsiadka.

Ma też auto, którym do tej pory jeszcze jeździła i rower. Chętnie da również do dyspozycji opiekunki. Córka chce aby ktoś z nią był, prowadził dom i towarzyszył jej w codziennym życiu. 

Schorzenia

alergia i astma

złamana noga

Zakres obowiązków

prowadzenie gospodarstwa domowego (zakupy, sprzątanie, gotowanie, prasowanie, pranie)

opieka nas osoba podopieczna (higiena, dbanie o dobre samopoczucie, pomoc w codziennych czynnościach życiowych)

Warunki dla Opiekunki

własna nowoczesna łazienka na piętrze do dyspozycji opiekunki, Telefon stacjonarny, internet, WLAN

Wymagania

Cierpliwa, rzetelna i dobrze prowadząca dom opiekunka

z dobrym językiem

optymistka ;-)

Oferujemy

Ubezpieczenie

Ubezpieczenie w niemieckiej kasie chorych

Składki emerytalno-rentowne i zdrowotne

Opłacony transport

Zakwaterowanie i wyżywienie w domu podopiecznego

Stały kontakt z koordynatorem

Pola znaczone są wymagane.