Opieka do mobilnej Pani 80 l.

Rozpoczęcie

19/06/2019

Miejscowość

Lippstad

Osoba podopieczna

Mężczyzna

Wiek

80 lat

Waga

50 kg

Seniorka ma 80lat i cierpi na chorobę płuc (astma), jest osoba mobilną i w miarę samodzielną. Potrzebuje towarzystwa i pomocy , wsparcia kogoś z kim może mieszkać w domu. Czasem potrzebuje pomocy w nocy , do inhalacji lub pójścia do toalety. Z reguły nie jest to konieczne. Obecnie przychodzi 3 razy w tygodniu pomoc domowa i w dalszym ciągu ma przychodzić do pomocy.  W tym czasie opiekunka może mieć czas wolny. Planowanym jest aby pomoc domowa i opiekunka dzieliły się obowiązkami. Seniorka potrzebuje wolnej przestrzeni i harmonii. Ma bardzo mila rodzinę, dwóch synów mieszka nie daleko. Dolne piętro jest do dyspozycji opiekunki, znajduje się tam mała kuchnia i łazienka. Seniorka mieszka w domu z pianinem, które opiekunka może używać w razie potrzeby. Aby się porozumieć z seniorka, opiekunka musi znać język na poziomie dobrym, mile widziane prawo jazdy aby pojechać do teatru , kościoła, jednak nie jest to wymóg.

Opis Podopiecznej:

  1. Wzrost: 168 cm
  2. Waga: 50kg
  3. Wiek: 80 lat

Dodatkowo przychodzi co dwa tygodnie ogrodnik

Osoba sprzątająca 5 razy w tygodniu 9.00-13.00

Schorzenia: astma, choroba płuc,osłabienie starcze, zaburzenia serca

Pielęgniarka: tak, 3 razy w tygodniu, pomoc w myciu, ubieraniu

Czynności wykonywane przez podopieczną:

  1. poruszanie się – samodzielnie
  2. toaleta - samodzielnie
  3. higiena osobista/ mycie- z pomocą
  4. ubieranie- z pomocą
  5. jedzenie- samodzielnie

Wstawanie w nocy: czasami

Zakres obowiązków:

  1. prowadzenie gospodarstwa domowego (zakupy, sprzątanie, gotowanie, prasowanie, pranie)
  2. opieka nas osoba podopieczna (higiena, dbanie o dobre samopoczucie, pomoc w codziennych czynnościach życiowych)

Warunki domowe: dom jednorodzinny

Warunki dla Opiekunki: piętro z kuchnia, łazienka, internetem, 65 m2, wyposażenie TV, Radio,

 Wymagania:

  1. znajomość j. niemieckiego: dobry
  2. doświadczenie w opiece, doświadczenie z wymienionymi chorobami
  3. gotowość do pracy w okresie: od 19/20.06.2019

Warunki zatrudnienia:

Umowa zlecenie

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • kuchnia
  • łazienka
  • internet
  • tv

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu dobrym
  • referencje

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • astma
  • choroby serca
  • osłabienie starcze