Opieka dla Pani 87 l.

Rozpoczęcie

26/06/2019

Miejscowość

Drochtersen

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

87 lat

Waga

57 kg

Miejscowość: Drochtersen, 66km od Hamurga

Seniorka ma 87 lat, i najczęściej spędza czas na wózku , którym się porusza samodzielnie w domu. Krótkie odcinki może zrobić przy balkoniku, ćwiczy z fizjoterapeutka aby mieć silniejsze nogi. Pomoc w toalecie polega na tym aby pomóc seniorce podciągnąć spodnie, ewentualnie poprawić. Nie wymaga transferu, sama się przesiądzie z wózka i usiądzie z powrotem. Z łózka na wózek i odwrotnie również nie wymaga transferu, niemniej jednak trzeba asystować i ewentualnie podać rękę. W ciągu dnia seniorka zgłasza że chce do toalety, nie ma inkontynencji w dzień. Dla pewności jednak nosi wkładki na dzień, w nocy nie kontroluje moczu, i dlatego nosi pampersy na noc. W myciu i ubieraniu, potrzebuje pomocy. Seniorka jest osobą cichą, mówi cicho, nie chce się narzucać. Seniorka rozmawia chętnie i jest umysłowo sprawna, opiekunka powinna seniorkę angażować w codzienne czynności domowe, aby seniorka czuła się potrzebna

Osoba podopieczna:

  1. Wzrost: 170 cm
  2. Waga: 57 kg
  3. Wiek: 87 lat

Seniorka mieszka w domu jednorodzinnym. Opiekunka ma pokój na piętrze z łazienką. Seniorka idzie 1 lub 2 razy w tygodniu do opieki dziennej , żeby opiekunka dwa popołudnia miała wolne, oprócz 2 godzin każdego dnia.

Schorzenia: osłabienie starcze, inkontynencja, osteoporoza

Pielęgniarka: 1 raz w tyg, rozkładanie tabletek

Czynności wykonywane przez podopieczną:

  1. poruszanie się – na wózku/ parę kroków przy balkoniku
  2. toaleta – z pomocą
  3. higiena osobista/ mycie- z pomocą
  4. ubieranie- z pomocą
  5. jedzenie- samodzielnie

Wstawanie w nocy: z reguły brak

Zakres obowiązków:

  1. prowadzenie gospodarstwa domowego (zakupy, sprzątanie, gotowanie, prasowanie, pranie)
  2. opieka nas osoba podopieczna (higiena, dbanie o dobre samopoczucie, pomoc w codziennych czynnościach życiowych)

Warunki domowe: dom jednorodzinny,

Warunki dla Opiekunki:

Pokój z łazienką, 25 m2, TV , internet,

 Wymagania:

  1. znajomość j. niemieckiego: poziom dobry komunikatywny
  2. doświadczenie w opiece, doświadczenie z wymienionymi chorobami
  3. gotowość do pracy w okresie: najpóźniej od 26.06 na 6 lub 8 tygodni

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • łazienka
  • internet
  • tv

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • referencje

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • osteoporoza
  • osłabienie starcze
  • inkontynencja