Opieka do małżeństwa 74 l. i 84 l.

Rozpoczęcie

04/07/2019

Miejscowość

Schiffdorf

Osoba podopieczna

Kobieta i mężczyzna

Sprawdzone, stałe zlecenie 27619 Schiffdorf koło Bremerhaven na okres 6 tyg. z możliwością przedłużenia

Opis Podopiecznej/go: Pan

Wzrost 168 cm

Waga 75 kg

Wiek 84 lata

Mobilny, nosi okulary, dobrze słyszy, czasami traci orientację

Opis Podopiecznej/go: Pani

Wzrost 158 cm

Waga 52 kg

Wiek 74 lata

Mobilna, samodzielna, nosi okulary, pomocna, z humorem i wielkim sercem

Schorzenia: Pan - Początek demencji, stymulator serca

Schorzenia: Pani - po zawale,

Pielęgniarka: przychodzi do podawania leków

Czynności wykonywane przez podopiecznych:

  1. poruszanie się – samodzielne,
  2. toaleta – samodzielny
  3. higiena osobista/ mycie- Pan myje się sam ale trzeba czasem pomóc
  4. ubieranie- Pan próbuje sam ale wymaga instruowania
  5. jedzenie- samodzielny

Wstawanie w nocy:  czasem wstają w nocy ale opiekunka nie musi się tym zajmować

Zakres obowiązków:

  1. prowadzenie gospodarstwa domowego (zakupy, sprzątanie, gotowanie, prasowanie, pranie)
  2. opieka nas osoba podopieczna (higiena, dbanie o dobre samopoczucie, pomoc w codziennych czynnościach życiowych)
  3. rytm dnia: pobudka 09:00-09:30, śniadanie 10:00, kolacja 18:00, cisza nocna 22:00

Warunki domowe: domek z tarasem i ogrodem, 10 minut drogi do punktów handlowych, 5 minut rowerem, 3 minuty autem. Auto do dyspozycji w celu wycieczek do Bremerhaven i wizyt do lekarza

Warunki dla Opiekunki: wyposażony pokój z TV i internetem, 2-3 godziny przerwy po południu

 Wymagania:

  1. znajomość j. niemieckiego: dobry komunikatywny B2
  2. doświadczenie w opiece, doświadczenie z wymienionymi chorobami: mile widziana

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • internet
  • tv

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu dobrym
  • referencje
  • referencje mile widziane

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • choroby serca
  • demencja