Opieka nad panią 59 lat

Rozpoczęcie

05/07/2019

Miejscowość

Hamburg

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

59 lat

Waga

72 kg

Podopieczna przez tętniaka z połączeniem z udarem nie może już sama funkcjonować. Generalnie jest dobrze zorientowana, jednak  w domu potrzebuje pomocy w codziennym życiu i prawnego opiekuna do załatwiana urzędowych spraw.

Pani chodzi do teatru i na koncerty i może organizować sobie codzienność.  Nie potrzebuje pomocy w codziennych czynnościach poza wysuszeniem jej po umyciu i ubieraniem- ma ograniczone możliwości chwytania dłońmi, dlatego opiekunka nie musi być bardzo fachowa.  Byłoby świetnie, jak opiekunka umie gotować.

Przez Morię poza domem zagaduje do obcych ludzi. Potrzeba opiekunki z wyczuciem , która będzie umiała się z nią obejść. 2 razy w tygodniu chodzi do Tagespflege i opiekunka ma ten czas dla siebie.
podopieczna mieszka w miłej okolicy w pięknym domu; do sklepu 10 min pieszo, 3 Min rowerem. Do centrum miasta 18 min komunikacją miejską.

Plan dnia: pobudka 06:30, śniadanie: 08:00, obiad: 11:30, drzemka poobiednia, kolacja: 17:00, cisza nocna: 21:00

Do sklepu 10 min pieszo, 3 Min rowerem. Do centrum miasta 18 min komunikacją miejską.

Schorzenia: po udarze, nadciśnienie, Moria- zaburzenie psychiczne tzw. Wesołkowatość.

Wstawanie w nocy:brak

Czas wolny: 2 godziny dziennie, pacjentka może zostać sama, 2 wolne przedpołudnia - pacjentka w domu opieki dziennej.

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • łazienka
  • internet
  • tv

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu dobrym
  • referencje

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • udar