Opieka nad Panią 81 lat

Rozpoczęcie

09/07/2019

Miejscowość

Koenigswinter 53639

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

81 lat

Waga

65 kg

Pani ma 81 lat, i jest po złamaniu lewego ramienia i operacji, jest obecnie w trakcie rehabilitacji. Mieszka w domu (130m2), opiekunka ma do dyspozycji własną łazienkę. W lutym zmarł jej mąż i potrzebuje towarzystwa opiekunki, która będzie jej towarzyszyła. Pani jest zdrowa na umyśle, w poruszaniu potrzebuje wsparcia , pomocnej reki. Porusza się przy balkoniku ale trzeba jej pomóc wstać. Przerwa codziennie 2-3h, dwa popołudnia lub jeden dzień . Podczas przerw córka zaopiekuje się matka. Córka i pozostałe dzieci mieszkają w okolicy, bardzo serdeczna rodzina. Rzadko odwiedzają mamę, jedynie córka która jest najbliżej częściej zachodzi.  Można tez pauzy ustalać z córka. Zakupy robi się z córką w soboty. Sklep około jest około  7km dalej. Babcia lubi posiedzieć do późnego wieczora wtedy zazwyczaj śpi aż do 11.Podopiecznej zmieniamy wkładki i pieluchomajtki.

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • łazienka
  • internet
  • tv

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • referencje

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • udar
  • osłabienie starcze
  • inkontynencja