Opieka nad Panią 95 l.

Rozpoczęcie

13/09/2019

Miejscowość

27386 Hemslingen

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

95 lat

Waga

70 kg

Pani Elisabeth ma 95 lat. Czasami porusza się przy rolatorze. Jest bardzo ciepłą i sympatyczną osobą, uśmiechem obdarza wszystkich wokoło. Nie ucieka z domu, doskonale się w nim odnajduje. Niestety jej pamięć szwankuje. Większość czasu spędza siedząc w fotelu i ogląda tv od 15 do 20. Dzieci chcą aby miała towarzystwo i pomoc w prowadzeniu domu.

Pani Elizabeth potrzebuje pomocy/wsparcia podczas mycia, natomiast ubiera się sama, trzeba jej tylko przygotować czyste ubrania. Trzeba przypominać jej, żeby zmieniała wkładki, W nocy wstaje bardzo rzadko, ale jak jej się to zdarzy, wtedy idzie do toalety sama. Na noc natomiast ma zakładane pielucho majtki, bo czasami twardo śpi i nie orientuje się, ze musi wstać do toalety. Pielęgniarka przychodzi codziennie aby rozłożyć tabletki i założyć pończochy uciskowe, i raz w tygodniu aby panią wykąpać, tak aby odciążyć opiekunkę. Raz w tygodniu Pani Elizabeth jeździ do tagespflege.

Raz w tygodniu dodatkowo przychodzi osoba która zajmuje się panią. Trwa to ok 2-3 godzin dodatkowo 2 wolne popołudnia lub jeden cały dzień. Raz w tygodniu przychodzi osoba sprzątająca i kompletnie sprząta dom. Opiekunka powinna zajmować się gotowaniem i drobnymi pracami porządkowymi w domu.

W odległości 700 m od domu jest sklep, dodatkowo raz w tygodniu przyjeżdża samochód ze świeżymi warzywami i mięsem. Raz w tygodniu będą duże zakupy. Zajmują się tym dzieci, mogą również zabrać opiekunkę na takie zakupy, żeby kupiła wszystko według własnego uznania.

Pani Elizabeth mieszka w bliźniaku, w drugim domu mieszka córka z mężem, która służy pomocą i wsparciem, ale nie miesza się do pracy opiekunki. Bardzo ważne jest dla nich żeby opiekunka dobrze czuła się u mamy i miała dostateczna ilość wolnego czasu. Raz w tygodniu w weekend rodzina jedzie razem do restauracji na obiad, opiekunka jak najbardziej jest zaproszona.

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • 2 pokoje
  • internet
  • tv

Wymagania

  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • referencje

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • demencja