Do opieki Pani 95 l.

Rozpoczęcie

02/09/2019

Miejscowość

Kirchlintern

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

95 lat

Waga

50 kg

Do opieki Pani mieszkająca na w domku jednorodzinnym. Brak zaburzeń umysłowych, czasowych i sytuacyjnych. Trzeba pamiętać, że babcia ma aparat słuchowy – trzeba mówić głośniej i pilnować czy aparat jest włączony. Podopieczna potrzebuje pomocy w myciu. Do dyspozycji krzesełko toaletowe, krzesełko do mycia pod prysznicem. Transfer- samodzielnie, nie trzeba seniorki dźwigać. Może siedzieć, obracać się i stać samodzielnie. Krótkie trasy pokonuje przy balkoniku. Seniorka lubi jak jest ugotowane, zjada małe porcje. Ok. 10:00 w poniedziałki i środy przychodzi rehabilitantka. Seniorka tez zostaje chętnie sama, by opiekunka miała trochę oddechu. Podopieczna chętnie opowiada historie z wcześniejszych lat, lubi wspominać, nie ma demencji, jest pełna poczucia humoru i wesoła.

Czynności wykonywane przez podopieczną:

Poruszanie się- przy balkoniku,
Toaleta- samodzielnie
Pielęgnacja ciała, mycie – z pomocą
Schody – z asekuracją
Jedzenie/picie – samodzielnie

Wystawianie w nocy: brak

Zakres obowiązków:
dbanie o podopieczną
gotowanie
pranie
prasowanie
sprzątanie
robienie zakupów

Warunki dla Opiekunki:
Dla opiekunki wyposażony pokój, Internet, telewizja.
Czas wolny 2 godziny dziennie, po uzgodnieniu. Podopieczna może zostać sama. Dodatkowo 2 razy po pół dnia – podopieczna może zostać sama. Rower do dyspozycji. Raz w tyg ciężkie zakupy robi się z córką.

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • łazienka
  • internet
  • tv

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • referencje

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • udar
  • osłabienie starcze
  • artroza