Do opieki Seniorka 75 l.

Rozpoczęcie

31/08/2019

Miejscowość

Bremen

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

75 lat

Waga

60 kg

Senior: nie wymaga żadnej opieki

Seniorka:

Jest spokojną i uśmiechniętą osobą. Waży koło 60 kg. Przychodzi pielęgniarka poniedziałki-środy-piątki na wymianę plastrów przy rurkach do sondy i cewnika. W środy kąpie podopieczną pielęgniarka. Przychodzi rehabilitant. Seniorce trzeba pomagać przy myciu, pielęgnacji ciała, ubieraniu, jedzeniu i toalecie (seniorka nosi pampersy). Do dyspozycji krzesełko toaletowe. Poruszanie się/transfer- podopieczna leżąca, wymaga przewracania na łóżku- również w nocy. Umysłowo – może mieć czasem problemy z orientacją. Podopieczną trzeba sadzać na wózek 1-2 razy dziennie, żeby zażyła świeżego powietrza. Seniorka je zupki dla dzieci z dodatkiem ryżu. Gotuje się dla seniora i dla siebie. Praca w ciągu dnia nie jest ciężka, ustalony jest plan dnia. Przychodzi pani do sprzątania – 1 raz w tygodniu w poniedziałki.

Wstawanie w nocy: 1 raz około drugiej

Warunki domowe: mieszkanie 130 m2, bardzo nowoczesne-wysoki standard, do sklepu rowerem 5 min, pieszo 15 min.

Dla opiekunki pokój, łazienka, Internet, TV, osobna linia telefoniczna.

Czas wolny: 2 godz. od 14.00 do 16.00 w ciągu dnia-zostaje z nią mąż. Do tej pory nie było wolnych połówek dnia, trzeba to ustalić z rodziną.

Choroby: po wylewie, osłabienie starcze, rak- chroniczna leukemia, pacjentka leżąca, inkontynencja- cewnik , PEG sonda /raz dziennie - wieczorem podaje się zupę witaminowa.

Sprząta się tylko naczynia, stół i blaty kuchenne, gotuje, zajmuje się seniorką.

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • łazienka
  • internet
  • telefon

Wymagania

  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • referencje

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • osłabienie starcze
  • inkontynencja
  • cewnik
  • rak