Opieka do małżeństwa 88 l. i 80 l.

Rozpoczęcie

28/08/2019

Miejscowość

Bremerhaven

Osoba podopieczna

Kobieta i mężczyzna

Wiek

88 lat

Waga

85 kg

Opieki wymaga w większości mężczyzna. Przeszedł udar w 2010 r. Osłabienie starcze, cewnik-brzuch. Pomaga prawą stroną ciała. Porusza się za pomocą balkoniku bądź wózka elektrycznego. Pacjent może przez chwilę stać, jak mu się pomoże, może siedzieć. Podczas kąpieli sam podnosi się do góry- jest w stanie przytrzymać się rury i troszkę podnieść. Raz w tygodniu obowiązkowo prysznic, w łóżku higiena osobista. Jest też do dyspozycji elektryczny lift do wstawania, lift na schody, pionizator, pasy do podnoszenia. Wymaga pomocy w toalecie osobistej, higienie, ubieraniu. Brak wstawania w nocy. Podopieczny jest spokojny, wesoły, chętnie żartuje. Lubi grać w szachy, oglądać mecze piłki nożnej, sport w telewizji, czytać gazety. Rodzina podopiecznych jest bardzo spokojna i życzliwa.

Żona Pana Klausa ma 80 lat, jest po pobycie w szpitalu. Wymaga pomocy przy kąpieli (2 x w tygodniu) oraz wsparcia przy ubieraniu. Jest komunikatywna, spokojna i ambitna.

Rytm dnia: Śniadanie ok. 8, obiad 11.30, kolacja 18.00

Małżeństwo mieszka w domu jednorodzinnym 120 m2,  dla opiekunki pokój, własna łazienka z prysznicem, Internet, TV. Bardzo ładny elegancki dom.
Czas wolny codziennie 2-3 godziny pomiędzy 12 a 15 . Dodatkowo wolny jeden cały dzień lub 2 razy po pół dnia- do ustalenia z rodziną.  Zastępstwo w tym czasie sprawuje Tagespflege albo córka.

Opiekunka gotuje wspólnie z panią podopieczną, zakupy z córką, pielęgnacja roślin w domu, pranie.

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • łazienka
  • internet
  • tv

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu dobrym
  • referencje

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • udar
  • osłabienie starcze
  • cewnik