Opieka do Pana 77 l.

Rozpoczęcie

05/07/2019

Miejscowość

Neukirchen

Osoba podopieczna

Mężczyzna

Wiek

77 lat

Waga

92 kg

Stałe zlecenie- zastępstwo na dwa miesiące od 05.07. do 06.09

Pan w wieku 77 lat, bardzo sympatyczny, stosunkowo sprawny i zdrowy. Jego rodzina ma sad, gdzie zatrudnia również osoby z Polski. Jeszcze do niedawna pan był kompletnie samodzielny, prowadził sam auto, gotował i prowadził dom. Podopieczny jest osłabiony i potrzebuje kogoś, kto będzie prowadził dom i dbał o niego. Porusza się przy rollatorze i o lasce. Higienę osobistą wykonuje samodzielnie, potrzebuje lekkiej pomocy  w opiece. Pan ma cewnik , a jeśli jest odłączony, nosi pieluchomajtki. Ważne,  aby opiekunka była osobą serdeczną, miłą. Prawo jazdy również jest ważne, ponieważ podopieczny lubi jeździć do kawiarni, czasem do sklepu. Osobą do kontaktu jest syn, który mieszka niedaleko. Syn ma także prośbę, aby mógł jadać obiady z seniorem, rodzina jest bardzo mila. . Senior ma psa rasy labrador, jest to łagodny, przyjazny pies. Opiekunka ma czas wolny, może jeździć samochodem, syn może też pokazać okolicę, auto jest do dyspozycji.

Opiekunka ma do dyspozycji mieszkanie na piętrze domu. Podopieczny kładzie się spać ok. 21, wstaje ok. 8. Na zakupy jeździ się z dziadkiem, on za wszystko płaci, nie żałuje pieniędzy. Z relacji obecnej opiekunki zlecenie jest bardzo fajne, warunki są bardzo dobre.

Schorzenia: przebyty zawal w 2005 roku, zaburzenia rytmu serca

Pflegedienst: brak

Czynności wykonywane przez podopieczną:

poruszanie się-  samodzielnie

toaleta- z pomocą/ samodzielnie

- higiena osobista/ mycie- z pomocą/ samodzielnie

- ubieranie- z pomocą

Wstawanie w nocy: brak

Zakres obowiązków:

- gotowanie

- sprzątanie

- pranie

- zakupy

Warunki domowe:  mieszka w domu jednorodzinnym z ogrodem

Warunki dla Opiekunki:
60m2 mieszkanie z Internetem, TV, Tel

 Wymagania:
komunikatywna znajomość j. niemieckiego oraz prawo jazdy

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • internet
  • tv
  • telefon
  • oddzielne mieszkanie

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • referencje
  • referencje mile widziane
  • prawo jazdy

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • zaburzenia serca