Opieka do Pana 77 lat

Rozpoczęcie

27/06/2019

Miejscowość

Hameln 31789

Osoba podopieczna

Mężczyzna

Wiek

77 lat

Waga

65 kg

Pan ma 77 lat i po udarze jest leżący, nie porusza się i rozmawia tylko, gdy ma dobry dzień. Ogólnie wie, co się wokół niego dzieje. Ważne jest, by opiekun tak czy inaczej odnosił się do niego z szacunkiem i dużo do niego mówił. Trzeba go traktować jak pełnowartościowego człowieka.

W ciągu dnia pan siedzi na wózku, dlatego konieczny jest transfer. Oczywiście organizowany jest lift łóżkowy i łóżko pielęgnacyjne. Również Pani jest do dyspozycji jako wsparcie. Pfelgedienst przychodzi 3 razy dziennie do zaopatrywania sondy PEG, podawania leków i zaopatrzenia cukrzycy. W razie potrzeby mogą pomóc również w transferze. W nocy trzeba 1 raz przełożyć pacjenta.

W domu seniorów zatrudniona jest pani do sprzątania i  o to nie trzeba się troszczyć.  Zakupy robi żona podopiecznego lub  córki, chętnie wspólnie z opiekunem.

Czas wolny ustala się z rodziną, nie ma z tym problemu, bo żona i córki mieszkają na miejscu (córki w mieszkaniach na górze domu)  Nie ma problemu, by opiekun przespała się w ciągu dnia, ze względu na to, że w nocy trzeba wstać do seniora.

W domu 1 pies i 2 koty córek, nie trzeba się zwierzakami zajmować, chodzi o to, by opiekun nie miał alergii.

Pielęgniarka: 3 razy dziennie - dziennie do zaopatrywania sondy PEG, podawania leków i zaopatrzenia cukrzycy-podają insulinę

Wstawanie w nocy:  1 raz trzeba pacjenta przewrócić.

Czas wolny: 1-2 godz dziennie i 2 razy po pół dnia. Rodzina zajmuje się pacjentem w tym czasie.

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • internet
  • tv
  • oddzielne mieszkanie

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu dobrym
  • referencje

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • udar
  • osłabienie starcze
  • inkontynencja
  • depresja
  • początki demencji
  • cukrzyca
  • cewnik