Opieka do Pana 90 lat

Rozpoczęcie

27/06/2019

Miejscowość

Dinslaken 46537

Osoba podopieczna

Mężczyzna

Wiek

90 lat

Waga

76 kg

Pan ma 90 lat  i był górnikiem. Jest kochany i spokojny ale chętnie tez rozmawia. Często jest smutny ze względu na stan zdrowia, dlatego poszukiwana jest pełna zrozumienia i empatii opiekunka, która będzie umiała się obejść z jego osobowością. Cierpi na raka płuc. Jego córka mieszka 800 km od ojca i nie może się o niego troszczyć.

Opiekunka powinna być spokojna, bo podopieczny nie umie funkcjonować z hektycznymi osobami . Byłoby dobrze, gdyby opiekunka miała prawo jazdy, córka szuka samochodu, by był u taty do dyspozycji. Oczywiście opiekunka bez prawa jazdy też może przyjechać. Wszystkie sklepy są blisko i spokojnie na piechotę można wszystko załatwić (300 metrów do supermarketu, piekarni, jeszcze bliżej jest pizzeria)  Do centrum miasta jest ok. 3 km.  Jest dobre połączenie busem.

6.00 pan wstaje, 12.00 obiad,18.30 kolacja, ok 22 się kładzie.

Schorzenia: osteoporoza, depresja, cukrzyca, rak płuc, reumatyzm , osłabienie starcze, rozrusznik serca.

Pielęgniarka: przychodzi podawać leki

Wstawanie w nocy: Może się zdarzyć

Warunki domowe: mieszkanie 55m2, blisko centrum miasta

Warunki dla Opiekunki: pokój ok. 17m2 , Internet, TV.
Czas wolny 2 godz dziennie + 2 razy po pół dnia lub jeden wolny dzień. Senior może zostać sam, lub Zastępstwo sprawuje inny opiekun, planowane są wizyty seniora w domu opieki dziennej.

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • internet
  • tv

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu dobrym
  • referencje
  • prawo jazdy

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • osteoporoza
  • osłabienie starcze
  • zaburzenia serca
  • depresja
  • reumatyzm
  • cukrzyca
  • rak