Opieka do Pani 70 l.

Rozpoczęcie

02/07/2019

Miejscowość

Ahlen

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

70 lat

Waga

65 kg

Zastępstwo na sprawdzone zlecenie na dwa tygodnie od 02.07 do 16.07.

Osoba podopieczna:

Wiek: 70 lat

Waga: 65 kg

Wzrost: 170 kg

Pani: mieszka sama

Opis osoby podopiecznej:

Seniorka jest bardzo cichą i skromną osobą. Dla opiekunek jest bardzo miła i wdzięczna. Fizycznie kobieta nie jest już w pełni sprawna, sama nie radzi sobie z codziennymi czynnościami. Podopieczna choruje na demencję i alzheimera, choroby objawiają się u niej gorszym samopoczuciem i jest bardzo wrażliwa na pogodę. Seniorka wymaga wsparcia w życiu codziennym i trzeba na nią uważać aby nie popełniała błędów. Przez schorzenia często jest wycofana. Babcia bardzo lubi spacery. Pacjentka jest pod stałą opieką psychologa, przychodzi do niej raz w tygodniu (we wtorki 1,5godz). Bardzo ważne jest żeby opiekunka była spokojna i nie reagowała impulsywnie w stosunku do podopiecznej ponieważ źle znosi takie sytuacje.

Pani jest wegetarianką i jest odmiennej orientacji seksualnej.

Podopieczna nie ma żadnej rodziny.

Rytm dnia:

Ok 8 wstaje, śniadanie: 9  obiad: 12, 14-deser,  kolacja: 17:30,  ok.20 idzie spać

Schorzenia: demencja, alzheimer, zator płucny

Pflegedienst: nie

Czynności wykonywane przez podopiecznego :

- je i pije samodzielnie

- ubiera z pomocą

- higiena z pomocą

- toaleta z pomocą

Wstawanie w nocy: sporadycznie może się zdarzyć

Zakres obowiązków:

- dbanie o dobre samopoczucie podopiecznej

- stosowanie się do terminów zaplanowanych w kalendarzu podopiecznej

- robienie zakupów, sklep znajduje się w odległości 10 min. spacerem

Warunki domowe:  mieszkanie z pięknym tarasem na dachu

Warunki dla Opiekunki:
- pokój z pełnym wyposażeniem
- Internet

 Wymagania:
­- dobra znajomość j. Niemieckiego

- doświadczenie w opiece

- miła spokojna pani

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • internet

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu dobrym
  • referencje
  • referencje mile widziane

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • alzheimer
  • demencja