Opieka do Pani 72 lat

Rozpoczęcie

05/07/2019

Miejscowość

Beverstedt 27616

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

72 lat

Waga

70 kg

Pani w wieku 72 lat, która zachowuje się i wygląda na co najmniej 10 lat młodziej, nadal dba o siebie, chętnie się czesze i maluje, chce nadal ładnie wyglądać i podobać się sobie. Po śmierci jej męża potrzebuje towarzystwa i lekkiej pomocy w poruszaniu się, gdyż po udarze, który miała 3lata temu straciła władze w lewej stronie swojego ciała. Porusza się na wózku inwalidzkim. Przy wszystkich czynnościach dobrze pomaga swoją zdrową prawą stroną, może na niej się podpierać przy przenoszeniu, więc nie trzeba jej dźwigać. W nocy wstaje tylko „za potrzebą” i trzeba jej pomóc jedynie w dojściu do łazienki. Już od dawna choruje na cukrzyce, ale sama podaje sobie leki jak i mierzy poziom cukru, nie trzeba jej w tym pomagać. W gotowaniu trzeba jej jedynie pomagać iż nadal lubi to wykonywać, nie trzeba jej z tego wyręczać, potrzebuje pomocy w utrzymaniu porządku w domu. Chciałaby by ktoś jej towarzyszył we wspólnych zakupach, wyjściu na kawę, krótkich wycieczkach. Jej samochód jest przystosowany do jej potrzeb(Renault, klasa średnia, manualna skrzyni biegów), po stronie pasażera wmontowany jest ruchomy fotel, dzięki czemu praktycznie samodzielnie do niego wchodzi. Wózek mieści się w bagażniku. Podopiecznej chodzi głównie o dobre towarzystwo i możliwość porozumiewania się. Wymaga więc sympatycznej i miłej opiekunki, która umili jej czas. Podopieczna nadal pali, od czasu do czasu, dlatego nie miałaby problemu gdyby opiekunka paliła, jeśli będzie to w granicach rozsądku.

Wstawanie w nocy: może się zdażyć

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • internet
  • tv

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu dobrym
  • referencje
  • prawo jazdy

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • udar
  • cukrzyca