Opieka do Pani 87l.

Rozpoczęcie

24/06/2019

Miejscowość

Raesfeld

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

87 lat

Waga

55 kg

Seniorka jest ciepła starszą Panią. Mieszka w dużym domu na pierwszym piętrze z ogromnym tarasem, na parterze domu mieszka córka. Ma psa, ale nie trzeba się nim zajmować. Podopieczna jest bardzo związana ze swoją córką oraz wnuczką. Jeśli chodzi o osoby obce na ogół zachowuje dystans, ale zmienia się to po bliższym poznaniu się. Pani większość czasu leży, ale jest w stanie sama się podnieść i przejść kilka kroków przy pomocy rolatora. Pani przesypia większość dnia ,ale posiłki je zazwyczaj przy stole.

W odległości 10 min znajduje się sklep, pieniądze na zakupy daje córka.

Pani zakłada się pończochy uciskowe.

W domu jest łóżko pielęgnacyjne, badewannelift, krzesełko toaletowe, do dyspozycji jest ponadto wózek inwalidzki i rolator.

Schorzenia: osłabienie starcze, demencja, astma, osteoporoza, inkontynencja, Alzhaimer

Czynności wykonywane przez podopieczną:

poruszanie się – z pomocą rolatora, na ogół jednak leży

toaleta – z pomocą

- higiena osobista/ mycie- z pomocą

- ubieranie- z pomocą

- jedzenie- z pomocą

Wstawanie w nocy: z racji podeszłego wieku podopiecznej czasami może się zdarzyć

Zakres obowiązków:

- gotowanie/również dla córki podopiecznej,

- pranie, prasowanie,

- sprzątanie

- zakupy

Warunki domowe: bliźniak z ogrodem,

Warunki dla Opiekunki:
- w pełni wyposażony pokój, internet,

Wymagania:

- Pani,

- komunikatywna znajomość j. niemieckiego

- doświadczenie w opiece i opisanej sytuacji podopiecznej

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • internet

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • referencje
  • referencje mile widziane

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • astma
  • osteoporoza
  • osłabienie starcze
  • inkontynencja
  • alzheimer
  • demencja