Opieka do Pani 89l.

Rozpoczęcie

03/07/2019

Miejscowość

Holtgast

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

89 lat

Waga

75 kg

Poszukiwana Pani na zastępstwo na sprawdzone zlecenie od 03.07. na 6 tygodni z możliwością przedłużenia

Opis Podopiecznej:

Wiek: 89

Waga 75 kg

Wzrost 175

Choroby: osteoporoza, depresja, reumatyzm, inkontynencja, osłabienie starcze , artroza, demencja

Pielęgniarka – 2 razy dziennie daje leki, 1 w tyg. pomaga przy kąpieli

Mowa, słuch- bez zaburzeń

Wzrok- słaby- nosi okulary

Pielęgnacja ciała- w większości samodzielnie, czasem potrzebuje wsparcia.

Ubieranie – samodzilene

Jedzenie/picie- samodzilene

Umysłowo- częściowe zaburzenia, orientacja czasowa: czasem ma zaburzenia

Orientacja miejscowa, personalna i sytuacyjna bez większych zaburzeń

Mogą wystąpić duże zaburzenia świadomości.

Chodzenie samodzielne, rzadko z balkonikiem, nie wymaga transferu, może sama stać, po schodach chodzi sama.

Wstawanie w nocy – czasem wstaje do toalety, ale nie potrzeba pomocy opiekunki

Podopieczna jest spokojna, lubi jak bierze się jej zdanie pod uwagę. Lubi ogród i naturę

Rytm dnia: około 7:30 wstaje, ok. 8:00 śniadania, ok. 11:30 obiad, później drzemka, 18:00 kolacja, idzie spać ok. 19-20

Dom z ogrodem na wsi , przychodzi sprzątaczka raz na 2 tygodnie, ogrodnik w sezonie.

Dla opiekunki pokój, do dyspozycji własna ubikacja, łazienka  z prysznicem jest wspólna ale podopieczna myje się  tylko raz w tyg. . Internet, telewizja, telefon.

Czas wolny: 2-3 godziny w ciągu dnia generalnie 9.00-11.—lub 15.00-18.00 Podopieczna w tym czasie zostaje sama. Dodatkowo 2 razy po pół dnia, seniorką w tym czasie zajmuje się córka.

Obowiązki: opieka nad podopieczną, 1 w tyg. obowiązkowo prysznic, gotowanie, Zakupy z córką, (sklep 3 km dalej) pranie, prasowanie, dbanie o roślinki w domu.

Do morza 20 min rowerem, ładne miejsca.

Córka mieszka dom obok, ale sama jest chora na raka i nie może zajmować się mamą. Służy pomocą w razie potrzeby.

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • internet
  • tv
  • telefon

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu dobrym
  • referencje
  • referencje mile widziane

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • osteoporoza
  • inkontynencja
  • demencja
  • depresja
  • reumatyzm
  • artroza