Opieka na Panią 60 l.

Rozpoczęcie

29/08/2019

Miejscowość

Hamburg

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

60 lat

Waga

72 kg

Podopieczna jest po przebytym udarze, ma nadciśnienie. Kobieta Generalnie jest dobrze zorientowana w życiu codziennym, jednak do prowadzenia gospodarstwa domowego potrzebuje pomocy i wsparcia, ma opiekuna prawnego do załatwiana urzędowych spraw i formalności związanych z rachunkami.

Spędza wolny czas, wychodząc do teatru i na koncerty, do fryzjera. Lubi spacerować. Potrafi organizować sobie czas.  Nie potrzebuje pomocy w czynnościach higienicznych, poza pomocą w wytarciu się po kąpieli i ubraniu się, nakremowaniu ciała. Bierze prysznic codziennie. Pani ma wesołkowaty nastrój (moria), który przejawia się w zagadywaniu  przechodniów, towarzyszy jej też beztroska, pusta wesołkowatość, głupkowate żarty. Pali papierosy.

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • łazienka
  • internet
  • tv

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu dobrym
  • referencje

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • udar