Opieka na Panią 78 l.

Rozpoczęcie

06/09/2019

Miejscowość

53359 Reinbach

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

78 lat

Waga

50 kg

Seniorka ma 78 lat i przed kilkoma tygodniami straciła męża.

Przy upadku doznała złamania kręgu lędźwiowego i córka ma obawy, że nie wróci do pełnej spraawności jak przed wypadkiem. Pomimo tego pęknięcia porusza się  samodzielnie, może też chodzić po schodach

Mieszka teraz sama w 200 m2 w budynku starej wieży ciśnień.

Opiekunka ma dla siebie osobny apartament, ok 45 m2 – własną kuchnię  i łazienkę do dyspozycji. Dom jest położony w mieście Reinbach, ale na obrzeżach miasta , dlatego opiekunka musi jeździć samochodem. Auto jest do dyspozycji.  Na zakupy można jechać  autem i też robić je razem z córką.

Seniorka niechętnie ufa obcym, dlatego potrzeba opiekunki kochanej, cierpliwej  i która przykłada się do wyglądu zewnętrznego – dzięki temu możliwa jest szybkie wzajemne zrozumienie (będą do siebie pasować.)

Schorzenia: osteoporoza, początki demencji.

Pielęgniarka: tak , rozkłada leki

Czynności wykonywane przez podopieczną:

  1. poruszanie się – samodzielnie, teraz z balkonikiem ze względu na upadek.
  2. toaleta – samodzielnie
  3. higiena osobista/ mycie- samodzilnie na ogół, teraz potrzebuje wsparcia, ze względu na kregosłup
  4. ubieranie- z pomocą
  5. jedzenie- tylko przygotować

Wstawanie w nocy: 1-2 razy w ciągu nocy, ale pomoc opiekunki nie jest konieczna.

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • oddzielne mieszkanie

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • referencje mile widziane
  • prawo jazdy

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • osteoporoza
  • demencja