Opieka na Panią 87 l.

Rozpoczęcie

06/09/2019

Miejscowość

27607 Langen

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

87 lat

Waga

55 kg

Pani jest w pełni sprawna umysłowo, przed 3 laty przeszła udar i ma sparaliżowaną jedną stronę. Jest osobą spokojną i bezkonfliktową. W dzień porusza się na wózku i pomaga przy transferze. Do Pani przychodzi pielęgniarka, rozkłada leki, pomaga w pielęgnacji i raz w tyg. robi kąpiel. Podopieczna nosi pampersy. W nocy wstawania brak. Do dyspozycji jest krzesełko toaletowe i krzesełko pod prysznic. Seniorka ogląda dużo telewizji. Czas wolny

Pani mieszka w domku jednorodzinnym. Sklepy ok. 10 min., większe zakupy robi córka (chętnie razem z opiekunką). Do dyspozycji jest rower. Córka również chętnie pomaga przy jakichkolwiek problemach. Jedzenia nie brakuje

Rytm dnia: Pani wstaje ok. 9:00, obiad 12:00, kolacja 18:00, kładzie się spać ok. 20-21:00.

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • internet
  • tv

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • referencje

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • udar
  • osłabienie starcze
  • inkontynencja
  • reumatyzm