Opieka nad Seniorka z córka (matka 86 lat, córka 65 lat)

Rozpoczęcie

07/06/2019

Miejscowość

Adres: 27726 Worpswede

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

86 lat

Waga

80 kg

Adres: 27726 Worpswede, wieś

Matka i córka

Maja rodzinę, 4 dzieci, pomagają, jeden z synów prowadzi gospodarstwo – nie mieszkają razem z matką.

Corka 86 lat, 80 kg, 160 cm

Choroby: osłabienie starcze, lekka inkontynencja, lekka niewydolność sercowa, Artroza -palce-  choroba zwyrodnieniowa stawów.
Pielęgniarka przychodzi 1 raz dziennie, pomaga w podstawowej pielęgnacji, zakłada rajstopy uciskowe.

Nie ma zaburzeń mowy, lekkie zaburzenia słuchu i widzenia.

Toaleta- samodzielnie

Mycie – z pomocą (plecy, nogi, higiena intymna)
przebieranie – z pomocą
Jedzenie- samodzielna

Umysłowo bez zaburzeń, nie ma problemów z orientacją ani czasową ani sytuacyjną.

Porusza się przy pomocy balkonika, nie chodzi po schodach.
Transfer- samodzielny, może sama stać, obracać się, siedzieć. Raz w ciągu dnia podłącza się do aparatu oddechowego- robi to sama, przy tym ucina sobie drzemkę.

Pacjentka wstaje w nocy, ale pomoc opiekunki nie jest konieczna

Pacjentka jest spokojna, miła, przyjacielska, i pomocna.

Lubi telewizję, czytanie.

Porusza się na balkoniku, jest względnie sprawna. Można się z nią porozumieć , trzeba tylko głośniej mówić.

Plan dnia: wstaje: 6.30, śniadanie 7:30, obiad 11:00, drzemka po obiedzie do ok. 15.00, kolacja 18:30, idzie spać ok. 21.00

Matka 65 l., 115kg, 175 cm. :
choroby: osłabienie starcze, inkontynencja (mocz), alergia na antybiotyki, początki demencji.

Toaleta z pomocą.

Pielęgnacja ciała – wymagana pomoc przy myciu.
Picie/jedzenie samodzielne

Stan umysłowy-  częściowe zaburzenia.

Problemy z orientacja czasową i miejscową, czasem ma problemy z orientacja sytuacyjną, zapomina się. Wie z kim przebywa.

Osoba poruszającą się na wózku, do dyspozycji krzesełko prysznicowe, pasy do podnoszenia (brak potrzeby ich używania).

Pani po śmierci męża była załamana, ale na ten moment się ustabilizowała, jest kontaktowa, współpracuje z opiekunką. Co tydzień bierze prysznic przy pomocy. Może sama usiąść, przekręca się w łóżku. Sama transferuje się na wózek, wystarczy jej pomóc. Załatwia „grubszą potrzebę” poprzez krzesełko toaletowe. Dwa razy w tygodniu przychodzi rehabilitant, jak dobrze pójdzie , będzie znowu chodzić.

Rano wstaje i jest siedząca, nie leży w łóżku. Spaceruje z opiekunką na wózku.

Nie ma potrzeby wstawania w nocy.

Pacjentka jest spokojna.

Plan dnia: 6:30 wstaje, 7:30 śniadanie, 11:00 obiad, drzemka po obiedzie do 15.00, kolacja 18:30, spanie ok. 21:00

Opiekunka: kobieta, język komunikatywny, mile widziane prawo jazdy, palenie- tylko na zewnątrz, opiekunka z doświadczeniem.

Warunki mieszkalne: wieś, mały dworek, panie mieszkają w mieszkaniu 110 m2 z tarasem

Do dyspozycji opiekunki 2 pokoje wyposażone. Łazienka jest wspólna.

Czas wolny – 2 godziny dziennie, opcjonalnie do dogadania się z rodziną dodatkowo 2 razy w tygodniu po pół dnia.

We dworku mieszka też 5 kotów, do sklepu 20 min samochodem.

Zakupy robi się z córką

Zadania opiekunki: higiena ciała podopiecznych, obowiązkowo prysznic raz w tygodniu, mycie w łożu podopiecznej, zaopatrzenie inkontynecji – pampersy itp. Gotowanie, pranie prasowanie, dbanie o czystość w domu, pielęgnacja roślin w domu, spacery, spędzanie czasu z podopiecznymi, pomoc przy codziennych czynnościach

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • 2 pokoje
  • internet
  • tv

Wymagania

  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu podstawowym
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • referencje mile widziane

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • choroby serca
  • osłabienie starcze
  • inkontynencja
  • alergia
  • depresja
  • początki demencji
  • artroza