Opieka nad małżeństwem 78 l. i 79 l.

Rozpoczęcie

06/09/2019

Miejscowość

53604 Bad Honnef

Osoba podopieczna

Mężczyzna

Wiek

79 lat

Waga

55 kg

Pani ma 78 lat jest sympatyczną kobietą która lubi się śmiać.  Choruje ma demencję bez tendencji uciekania i nie jest agresywna. Seniorka ma cewnik na stałe.

Pan Schmitt ma 78 lat  jest samodzielny sam nie  potrzebuje pomocy. Potrzebuje wsparcia przy opiece nad żoną.

Schorzenia:

Pani Schmitt: Demencja, inkontynencja, cewnik na stałe , Pflegegrad 3

Pan Schmitt: Diabetyk, po zawale serca w 2005 rok, inkontynecję , zapalenie kości i stawów

Pielęgniarka: raz dziennie rano- rozdziela leki

Czynności wykonywane przez podopieczną:

  1. poruszanie się – samodzielnie w domu, a poza z pomocą
  2. toaleta – samodzielnie
  3. higiena osobista/ mycie- częściowo samodzielnie tylko potrzebuje pomoc przy myciu pleców
  4. ubieranie- samodzielnie
  5. jedzenie- samodzielnie

Wstawanie w nocy:

Wstaje w nocy do toalety ale nie potrzebuje pomocy opiekunki

Zakres obowiązków:

  1. prowadzenie gospodarstwa domowego (zakupy, sprzątanie, gotowanie, prasowanie, pranie)
  2. opieka nas osoba podopieczna (, dbanie o dobre samopoczucie, pomoc w codziennych czynnościach życiowych)

Warunki domowe:

Miasto , dom jednorodzinny w centrum, taras, ogród,

Pokój 20m2 , telewizor, Internet , 2-3 godz dziennie czas wolny , 2 razy po poł dnia lub 1 cały dzień wolne małżeństwo zostają sami .

Warunki zatrudnienia:

Umowa zlecenie

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • internet
  • tv

Wymagania

  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • udar
  • inkontynencja
  • demencja
  • cukrzyca
  • cewnik