Opieka nad małżeństwem 81 l. i 78 l.

Rozpoczęcie

06/09/2019

Miejscowość

28876 Oyten

Osoba podopieczna

Kobieta i mężczyzna

Wiek

55 lat

Waga

81 kg

Pani w wieku 80 lat zachorowała na demencję. Bardzo zwraca uwagę na czystość. W czerwcu pani pierwszy raz upadla w domu i połamała sobie rękę, 5 dni później upadła drugi raz i przy upadku złamała sobie kość udową. Do przyjazdu opiekunki  pani jest w opiece krótkoterminowej.

Plan dnia: śniadanie:  7:30,   obiad: 12-13,  kolacja: 18:00,  drzemka: 12:00,  spanie: 22:00

Pan ma 78 lat i jest szarmanckim i zadbanym panem. W 2005 roku miał wstawione nowe biodro. Oprócz nowego biodra nie choruje na inne choroby i jest bardzo sprawny.

Niestety jak jego żona zachorowała na demencje nie daje już sam radę się nią opiekować .

Schorzenia: demencja, osłabienie starcze

Pielęgniarka:  nie przychodzi

Wstawanie w nocy:

Pani wstaje 1-2 razy ale nie potrzebuje pomocy

Zakres obowiązków:

  1. prowadzenie gospodarstwa domowego (zakupy, sprzątanie, gotowanie, prasowanie, pranie)
  2. opieka nas osoba podopieczna (, dbanie o dobre samopoczucie, pomoc w codziennych czynnościach życiowych)

Warunki domowe:

Dom jednorodzinny , Taras, Ogród w miasteczku gminnym. Do sklepu 10 min spacerkiem. Rower do dyspozycji. Zakupy można robić z rodziną

 Warunki dla Opiekunki

Pokój 15 m2 z oddzielną łazienką . Internet , telewizor

Opiekunka ma dziennie 2 godz czasu wolnego ( po ustaleniu)i  2 razy po pół w tym czasie zajmuje się mąż lub członek rodziny Wymagania:

  1. znajomość j. niemieckiego: komunikatywny
  2. doświadczenie w opiece, doświadczenie z wymienionymi chorobami

Zakres obowiązków

  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • łazienka
  • internet
  • tv

Wymagania

  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • referencje mile widziane

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • osłabienie starcze
  • demencja