Opieka nad małżeństwem 83 l. i 85 l.

Rozpoczęcie

31/08/2019

Miejscowość

Heudeber

Osoba podopieczna

Kobieta i mężczyzna

Wiek

83 lat

Waga

50 kg

PANI: 83 lata, waga 50 kg, wzrost 168 cm

Schorzenia: po udarze, demencja, cukrzyca I stopnia-insulina (podaje pielęgniarka), osłabienie starcze

Nie ma zaburzeń mowy, duże problemy ze słuchem- nosi aparat słuchowy, słabo widzi-okulary

Porusza się przy balkoniku, w toalecie jest samodzielna, przy pielęgnacji ciała w większości samodzielna- czasami potrzebuje wsparcia, ubieranie w większości samodzielnie, je i pije samodzielnie.

Umysłowo mogą występować zaburzenia ( związane z demencją), ma problemy z orientacją czasową, miejscową i sytuacyjną, zaburzenia świadomości.

Wstawanie w nocy- podopieczna czasem wstaje w nocy do toalety, ale zazwyczaj radzi sobie sama.

Pani jest kochana, sympatyczna, samodzielna i lubi jak jej zdanie bierze się pod uwagę, najlepiej czuje się w domu, jest przyjazna, chodzi swoimi ścieżkami. Była całe życie gospodynią domową, zajmowała się dziećmi.

Rytm dnia:  8.00 śniadanie, 12.00 obiad, 12.30- drzemka poobiednia, o 15.00 Kawa, 18.00 kolacja.

PAN: 85 lat, 66 kg, 166 cm

Choroby: po udarze w 2018 roku, po zawale w 2017, inkontynencja, alergia, Rak prostaty.

Lekkie zaburzenia widzenia i słuchu, nosi okulary, w toalecie jest samodzielny, pielęgnacja ciała samodzielnie- czasem z pomocą, ubiera się samodzielnie, je i pije samodzielnie.

Stan umysłowy - mogą zdarzyć się zaburzenia. Bez problemów z orientacją czasową i sytuacyjną. Porusza się samodzielnie, nie wymaga transferu. Nie wstaje w nocy

Pan jest bardzo komunikatywny i miły. Długo sam zajmował się żoną, jednak teraz potrzebuje pomocy, bo sam tez jest troszkę słabszy i brakuje mu do niej czasem cierpliwości.

Dom jednorodzinny z ogrodem. Do sklepu 5 minut pieszo - mały sklepik wiejski, do większego sklepu 10 min samochodem.

Dla opiekunki 2 pokoje, internet, telewizja.

Pani śpi na pierwszym piętrze, pan na drugim piętrze.

Czas wolny 2-3 godziny dziennie i 2 razy po pół dnia. Wtedy podopieczni zostają sami lub z córką.

Opiekunka musi dbać o podopiecznych, pilnować by mieli czyste, świeże ubrania. Gotowanie, zakup, pranie sprzątanie i dbałość o roślinki w domu.

Wspólne spędzanie czasu, jeżdżenie do fryzjera, wspólne zakupy czasem, czas na świeżym powietrzu.

Małżeństwo ma dwie córki, obie córki mieszkają w tej samej miejscowości, ale nie z podopiecznymi.

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • internet
  • tv

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • referencje

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • udar
  • osłabienie starcze
  • cukrzyca