Opieka nad małżeństwem 88 l. i 79 l.

Rozpoczęcie

15/08/2019

Miejscowość

Nienburg 31582

Osoba podopieczna

Kobieta i mężczyzna

Wiek

88 lat

Waga

65 kg

Senior:

Ma 88 lat, jest kochany i komunikatywny. W przeszłści miał 2 udary i problemy z sercem. Do tej pory zajmowała się nim żona i córka, która mieszka na górnym piętrze domu. Teraz jednak już potrzebują pomocy. Dwa razy w tyg. przychodzi pani do sprzątania i w razie potrzeby ogrodnik.

Seniorka:

Ma 79 lat i w ostatnim tygodniu miała odmę płucną, co było dużym szokiem dla wszystkich, 18 lipca wyszła ze szpitala i jest jeszcze słaba pod względem chodzenia (jest niepewna na nogach) .  w zasadzie nie potrzebuje pomocy, jedynie trzeba być obok, jak się przemieszcza z rolatoren, tak dla pewności.

Syn Państwa Puls mieszka w sąsiedztwie, córka i synowa są do dyspozycji opiekunki, ale nie będą się wtrącać i pozwolą samodzilenie pracować.  Rodzina jest bardzo miła.

Seniorzy mieszkają w jasnym domu, maja partetr a córka z rodziną górą część domu. Czas wolny dla opiekunki nie stanowi problemu.

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • internet

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • udar
  • osłabienie starcze
  • zaburzenia serca
  • depresja
  • artroza