Opieka nad małżeństwem Pan 89 l., Pani 88 l.

Rozpoczęcie

04/09/2019

Miejscowość

Rhede

Osoba podopieczna

Mężczyzna

Wiek

89 lat

Waga

75 kg

Plan dnia:
Pacjenci wstają rano, przychodzi Pflegedienst, daje zastrzyk i leki, później jedzą śniadanie. Po tym ubieranie, pielęgnacja ciała. Po obiedzie jest odpoczynek, po południu piją kawę, oglądają telewizję. Po kolacji również chętnie oglądają TV i czytają książki.

Pan: osłabienie  starcze, COPD- choroby płuc, możliwe używanie koncentratora tlenu, osteoporoza, zaburzenia snu,

Pani: osłabienie starcze, po udarze, osteoporoza, inkontynencja, zaburzenia rytmu serca,

Pielęgniarka: tak, przychodzi, daje leki

Czynności wykonywane przez podopiecznego Pan:

  1. poruszanie się – samodzielnie, balkonik, chodzik.
  2. toaleta – samodzielnie
  3. higiena osobista/ mycie- samodzielnie
  4. ubieranie- samodzielnie
  5. jedzenie- samodzielnie

Czynności wykonywane przez podopieczną Pani:

  1. poruszanie się – ze wsparciem, balkonik, chodzik.
  4. ubieranie- z pomocą,

Zakres obowiązków:

  1. prowadzenie gospodarstwa domowego (zakupy, sprzątanie, gotowanie, prasowanie, pranie)
  2. opieka nas osoba podopieczna (higiena, dbanie o dobre samopoczucie, pomoc w codziennych czynnościach życiowych)

Warunki domowe:   dom z ogrodem w małym mieście, do sklepu 10 min pieszo. Samochód do dyspozycji.

Wymagania:

  1. znajomość j. niemieckiego: Komunikatywny /dobry. Prawo jazdy.
  2. doświadczenie w opiece, doświadczenie z wymienionymi chorobami

Warunki zatrudnienia:

Umowa zlecenie

Zakres obowiązków

  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • łazienka
  • internet

Wymagania

  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • referencje mile widziane
  • prawo jazdy

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • udar
  • osteoporoza
  • choroby serca
  • osłabienie starcze
  • inkontynencja