Opieka nad małżeństwem

Miejscowość

Unna

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

85 lat

Waga

73 kg

Miejscowość: 59425 UNNA

Osoba podopieczna: Pani Marianne Sohn

Wiek : 85 lat

Waga 73 KG

Wzrost: 168 CM

Opis osób podopiecznych zaktualizowany 12.06.2019

Dzień rozpoczyna między 6.00 a 7.00, wtedy opiekunka pomaga podopiecznej wykonać poranną toaletę, następnie jest śniadanie. Przed południem, kiedy dopisuje pogoda, chętnie wychodzi na zewnątrz. Następnie jest pora obiadowa, po obiedzie może być spacer lub seniorka spędza czas na tarasie. Około godzinie 19.00 je kolację, oglądanie tv do 21.30, około godz. 22.30-23.00  idzie spać.

Pacjentka potrafi określić czego chce, daje wskazówki czego oczekuje, chętnie też przebywa sama. Nie trzeba jej asystować przez cały czas a to z tego względu, że długo mieszkała wcześniej sama.

Podopieczna nie powinna jeść produktów zawierających wapń.

Opiekunka ma standardową dzienną przerwę 2-3 godziny oraz jedno wolne popołudnie.

Na każdy weekend podopieczną odwiedza syn, który jest bardzo miły i nie stwarza problemów.

Pflegedienst: rano i wieczorem codziennie przychodzi pielęgniarka, żeby podać leki, rano zakłada pończochy uciskowe

Schorzenia: niewydolność serca, po zawale, niewydolność nerek

Czynności wykonywane przez podopieczną:

PANI:

poruszanie się – samodzielnie, po schodach -lift

toaleta – z pomocą  + pampers/wkładki

- higiena osobista/ mycie – z pomocą

- ubieranie – z pomocą

- jedzenie- samodzielnie

Wstawanie w nocy: brak

Zakres obowiązków:

- Opieka nad seniorką

–  gotowanie

- spacery

- sprzątanie

- zakupy

- pranie/prasowanie

Warunki domowe:  dom jednorodzinny

Warunki dla Opiekunki:
- pokój w pełni wyposażony z Internetem

 Wymagania:

- dobra znajomość j. niemieckiego,

- referencje

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • internet

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • referencje
  • referencje mile widziane
  • prawo jazdy

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • choroby serca