Opieka nad mobilnym Panem 84 lata

Rozpoczęcie

04/07/2019

Miejscowość

27619 Schiffdorf

Osoba podopieczna

Mężczyzna

Wiek

84 lat

Waga

75 kg

Termin zlecenia od: 04.07.2019 na 6 tygodni

Miejscowość: 27619 Schiffdorf koło Bremerhaven

Opis Podopiecznej/go: Mobilny Pan, porusza się samodzielnie, myje się samodzielnie ale trzeba asekurować, ubiera się sam ale wymaga instruowania, nosi okulary, dobrze słyszy, czasami traci orientację. Z seniorem mieszka żona, samodzielna z humorem i wielkim sercem, nie wymagająca opieki.

Schorzenia Pana: Początek demencji, stymulator serca

Pielęgniarka: przychodzi do podawania leków

Wstawanie w nocy: Pan i Pani Lorenz czasem wstają w nocy ale opiekunka nie musi się tym zajmować

Zakres obowiązków:

  1. prowadzenie gospodarstwa domowego (zakupy, sprzątanie, gotowanie, prasowanie, pranie)
  2. opieka nas osoba podopieczna (higiena, dbanie o dobre samopoczucie, pomoc w codziennych czynnościach życiowych)
  3. rytm dnia: pobudka 09:00-09:30, śniadanie 10:00, kolacja 18:00, cisza nocna 22:00

Warunki domowe: domek z tarasem i ogrodem, 10 minut drogi do punktów handlowych, 5 minut rowerem, 3 minuty autem. Auto do dyspozycji w celu wycieczek do Bremerhaven i wizyt do lekarza

Warunki dla Opiekunki: wyposażony pokój z TV i internetem, 2-3 godziny przerwy po południu

 Wymagania:

  1. znajomość j. niemieckiego: dobry komunikatywny B2
  2. doświadczenie w opiece, doświadczenie z wymienionymi chorobami: mile widziana
  3. gotowość do pracy w okresie:
  4. może palić ale na zewnątrz

Warunki zatrudnienia:

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • internet
  • tv

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • choroby serca
  • osłabienie starcze
  • zaburzenia serca
  • początki demencji