Opieka nad Panem 82 l

Rozpoczęcie

14/10/2019

Miejscowość

Achim

Osoba podopieczna

Mężczyzna

Wiek

82 lat

Waga

80 kg

Opiece podlega pan, który większość czasu spędza w łóżku, gdyż jest coraz słabszy na nogach. Na spacery korzysta z wózka. Do dyspozycji jest lift. Pan cierpi na demencję, przeszedł udar, ma inkontynencję w związku z czym nosi pieluchy. Podopieczny lubi oglądać telewizję. Wymaga pomocy opiekuna w codziennych czynnościach tj. higiena, toaleta, ubieranie. Podopieczny wstaje koło 8.00, idzie spać koło 20. Podopieczny dużo śpi, co jest spowodowane dużym poziomem cukru. Ważne, by opiekun był ciepłą osobą i porozmawiał trochę z seniorem.

Czynności wykonywane przez podopiecznego :
- jedzenie i picie
- ubieranie, rozbieranie z pomocą
- toaleta z pomocą
- higiena z pomocą

Wstawanie w nocy:  może się zdarzyć

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • internet

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • referencje

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • udar
  • inkontynencja
  • demencja
  • cukrzyca