Opieka nad Panem 86 L.

Rozpoczęcie

25/10/2019

Miejscowość

21635 Jork

Osoba podopieczna

Mężczyzna

Wiek

86 lat

Waga

80 kg

Senior ma 86 lat, przed dwoma miesiącami stracił zonę i teraz mieszka sam. Senior porusza się na wózku. Sam jest w stanie przesiąść się z wózka na łózko, bez pomocy. W niektóre dni, kiedy ma słabsza formę, trzeba mu podać rękę. Pielęgniarka będzie przychodzić do podawania leków i opatrzenia odleżyny, która się goi. Ponieważ senior nie jest do końca zadowolony z opieki Pielęgniarek, które się stale zmieniają i jest tez większość czasu sam, zdecydował się na opiekunkę. Chciałby chodzić na spacery z opiekunka. Córka mieszka w tej samej miejscowości, zagląda do ojca, wspiera go, jednak pracuje i jest ograniczona czasowo. W domu zainstalowany jest dzwonek alarmowy. W kolejnych dniach będzie zorganizowane łózko rehabilitacyjne. Ciężkie zakupy robi córka. Senior mieszka w mieszkaniu ok 70 m2. Zajmuje pokój dzienny. Dla opiekunki sypialnia i  WC. Senior nie robi drzemek popołudniowych. W piwnicy jest pralnia. Mieszkanie położone jest w domu kilkurodzinnym (bloku), w centrum, jest dużo możliwości zakupowych, restauracji , kawiarni. REWE -Supermarket, Lekarz mieszka po sąsiedzku, i przychodzi w razie potrzeby do domu. Senior chodzi chętnie do restauracji, kawiarni. Podopieczny jest osoba pogodna, ugodowa, który chętnie rozmawia, ale również lub zostać sam.

Czynności wykonywane przez podopieczną:
a) poruszanie się - wózek
b) toaleta – z pomocą/ samodzielnie
c) higiena osobista/ mycie-z pomocą
d) ubieranie- z pomocą
e) jedzenie- samodzielnie
Wstawanie w nocy: BRAK

Czas wolny dla opiekunki - dwa popołudnia w tyg, po uzgodnieniu z córka.

Warunki domowe:   mieszkanie 70 m2, w centrum miasta

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • łazienka
  • internet

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • referencje

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • astma
  • osłabienie starcze
  • inkontynencja
  • odleżyny
  • artroza