Opieka nad Panem 90 l.

Rozpoczęcie

01/09/2019

Miejscowość

53925 Kall

Osoba podopieczna

Mężczyzna

Wiek

90 lat

Waga

72 kg

Pan Tappe jest sympatycznym i miłym seniorem z lekkim  ograniczeniem mobilnym (używa rolatora, chozina, elektrycznego wożka) . Ma osłabienie starcze , stymulator serca i nietrzymanie moczu.

Raz w tyg przychodzi Pflegedienst do podawania leków.

Opiekunka może być z psem

Czynności wykonywane przez podopiecznego:

  1. poruszanie się –przy pomocy rolatora czy chodzika, potrzebuje tylko pomocy przy wchodzeniu po schodach
  2. toaleta – samodzielnie
  3. higiena osobista/ mycie- potrzebuje pomoc przy myciu pleców i nóg
  4. ubieranie- samodzielnie
  5. jedzenie- samodzielnie

Wstawanie w nocy:

Często ale nie jest potrzebna pomoc opiekunki

Zakres obowiązków:

  1. prowadzenie gospodarstwa domowego (zakupy, sprzątanie, gotowanie, prasowanie, pranie)
  2. opieka nas osoba podopieczna (, dbanie o dobre samopoczucie, pomoc w codziennych czynnościach życiowych)

Warunki domowe: dom jednorodzinny , taras,

Al.’a własne mieszkanie  - 2 pokoje wyposażone , własna łazienka, Internet

2-3 godz czas wolny – senior może zostać sam ( 13:00-15:00)  2 razy po poł dnia wolne  wtedy zajmuje się ktoś z rodziny

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • łazienka
  • internet

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • referencje mile widziane
  • prawo jazdy

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • choroby serca
  • osłabienie starcze
  • inkontynencja