Opieka nad Panem 90 l.

Rozpoczęcie

13/07/2019

Miejscowość

53639 Königswinter

Osoba podopieczna

Mężczyzna

Wiek

90 lat

Waga

75 kg

2 razy w tygodniu przychodzi Pani do sprzątania, 2-4 razy w tygodniu podopieczny jeździ na zajęcia terapeutyczne. Pan chce częściej być w domu. Lubi grać w karty przed komputerem, będzie się cieszył z towarzystwa opiekunki. Problemy z mówieniem, aparat słuchowy, okulary, problemy z orientacją. Dla opiekunki standardowa pausa.

Pielęgniarka: przychodzi 4 razy dziennie, myje podopiecznego, podaje tabletki i zajmuje się cewnikiem i tak zostanie

Czynności wykonywane przez podopieczną:

  1. poruszanie się – za pomocą rolatora, sam przemieszcza się z łóżka na wózek, asekuracja mile widziana, po schodach nie wchodzi, jest do tego winda krzesełkowa
  2. toaleta – z pomocą opiekunki
  3. higiena osobista/ mycie- z pomocą
  4. ubieranie- z pomocą
  5. jedzenie- je sam, przygotować posiłek
  6. rytm dnia nie jest określony, opiekunka może na miejscu to organizować

Wstawanie w nocy: czasami wstaje, ale radzi sobie sam, w nagłych przypadkach może być wymagana pomoc

Zakres obowiązków:

  1. prowadzenie gospodarstwa domowego (zakupy, sprzątanie, gotowanie, prasowanie, pranie)
  2. opieka nas osoba podopieczna (higiena, dbanie o dobre samopoczucie, pomoc w codziennych czynnościach życiowych)

Warunki domowe: dom 120m2 z ogrodem, opiekunka może też zakupy robić z siostrą seniora (mieszka w pobliżu), do dyspozycji rower

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • internet
  • tv

Wymagania

  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu dobrym
  • referencje

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • astma
  • depresja
  • początki demencji
  • cewnik