Opieka nad Panem 90l.

Rozpoczęcie

30/08/2019

Miejscowość

Königswinter

Osoba podopieczna

Mężczyzna

Wiek

90 lat

Waga

76 kg

Osoba podopieczna:

  1. Wzrost: 172 cm
  2. Waga: 76 kg
  3. Wiek: 90 lat

Opis Podopiecznej/go:

4 razy w tygodniu(poniedziałek, środa, czwartek i piątek)  podopieczny jeździ na zajęcia terapeutyczne. W godz. 8-8.30 do 16-16.30. Lubi grać w karty przed komputerem, cieszy się z towarzystwa opiekunki. Problemy z mówieniem, aparat słuchowy, okulary, problemy z orientacją. Podopieczny ma 2 dzieci. Syn jest w tej samej miejscowości. Nie ma problemu z pieniędzmi na zakupy, 100 € i jak zbraknie to dokładają. Siostra podopiecznego raz w tygodniu jeździ z opiekunką na zakupy, opiekunka kupuje wszystko wg własnego uznania.

Opiekunka nie myje seniora, ponieważ tym zajmują się codziennie pflegedienst.

Senior jest osobą bardzo spokojną i kochaną.

Do  miasta Oberpleis są 2km, jest rower do dyspozycji.

Schorzenia: astma, depresja, początki Demencji, po zawale, cewnik

Pielęgniarka: rano przychodzi, myje podopiecznego, podaje tabletki i zajmuje się cewnikiem i tak zostanie

Czynności wykonywane przez podopieczną:

  1. poruszanie się – na wózku, sam przemieszcza się z łóżka na wózek, asekuracja mile widziana, ale opiekunka nie transferuje podopiecznego, po schodach nie wchodzi, jest do tego winda krzesełkowa
  2. toaleta – z pomocą opiekunki
  3. higiena osobista/ mycie- z pomocą
  4. ubieranie- z pomocą
  5. jedzenie- je sam, przygotować posiłek

Wstawanie w nocy: czasami wstaje, ale radzi sobie sam, opiekunka nie wstaje

Zakres obowiązków:

  1. prowadzenie gospodarstwa domowego (zakupy, sprzątanie, gotowanie, prasowanie, pranie)
  2. opieka nas osoba podopieczna (higiena, dbanie o dobre samopoczucie, pomoc w codziennych czynnościach życiowych)

Warunki domowe: dom 120m2 z ogrodem

Warunki dla Opiekunki: wyposażony pokój z TV i internetem, 2-3 godziny pausa codziennie i 1 dzień wolny w tygodniu

 Wymagania:

  1. znajomość j. niemieckiego: komunikatywna
  2. doświadczenie w opiece, doświadczenie z wymienionymi chorobami mile widziane
  3. gotowość do pracy w okresie:

Warunki zatrudnienia:

Umowa zlecenie

Zakres obowiązków

  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • łazienka
  • internet
  • tv

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu dobrym
  • referencje
  • referencje mile widziane

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • udar
  • astma
  • demencja
  • depresja
  • cewnik