Opieka nad Panem 91 l.

Rozpoczęcie

08/07/2019

Miejscowość

Braunschweig

Osoba podopieczna

Mężczyzna

Wiek

91 lat

Waga

60 kg

Senior jak na swój wiek jest mobilny ale cierpi na demencję. Jest sympatyczny i często się uśmiecha. 1-2 razy dziennie chodzi na pobliski cmentarz na grób żony, która zmarła 11 czerwca tego roku. Pan ma zaburzenia orientacji czasowej. Potrzebna jest cierpliwa i spokojna opiekunka z doświadczeniem przy pacjentach demencyjnych. Podopieczny mieszka na parterze wielorodzinnego domu. Partnerem do rozmowy dla opiekunki jest synowa. W sumie w domu mieszkają 3 generacje, każdy w oddzielnym mieszkaniu.
Opiekunka robi zakupy dla siebie i seniora

Czynności wykonywane przez podopieczną:

  1. poruszanie się – samodzielnie
  2. toaleta - samodzielnie
  3. higiena osobista/ mycie- z pomocą
  4. ubieranie- z pomocą
  5. jedzenie- samodzielnie

Wstawanie w nocy: może się zdarzyć, ale podopieczny radzi sobie zazwyczaj sam

Zakres obowiązków:

  1. prowadzenie gospodarstwa domowego (zakupy, sprzątanie, gotowanie, prasowanie, pranie)
  2. opieka nas osoba podopieczna (higiena, dbanie o dobre samopoczucie, pomoc w codziennych czynnościach życiowych)

Warunki domowe: dom jednorodzinny, niedaleko centrum, do sklepu 10 min pieszo, 2 min rowerem

Czas wolny: 2-3 godz dziennie , 2 wolne popołudnia. Trzeba dogadać się z dziećmi  co do konkretnych godzin i dni.

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • internet
  • tv

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu dobrym
  • referencje

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • demencja