Opieka nad Panem 96 l.

Rozpoczęcie

19/09/2019

Miejscowość

31180 Ahrbergen

Osoba podopieczna

Mężczyzna

Wiek

96 lat

Waga

70 kg

Pan jest spokojny i komunikatywny, porusza się za pomocą rollatora, trzeba mu pomóc się podnieść. Czasami się zapomina i trzeba mu powiedzieć gdzie jest lub która godzina, czy jaki dzień tygodnia. Pan przesypia noce. Potrzebuje opiekunki komunikatywnej i otwartej, tak aby senior nie siedział sam. Pan ma problemu skórne związane z alergią więc trzeba go smarować. Pan wraz z opiekunką mieszkają na piętrze domu. W związku z tym, że senior nie chodzi po schodach, nie chodzi również na spacery. Aby senior zażył świeżego powietrza, to prowadzimy go na balkon. Wtedy miło jest wypić z podopiecznym kawę i spędzić z nim czas, ale to tylko kiedy jest ładna pogoda i jest ciepło.
Większość czasu leży, nie lubi chodzić bo się męczy. Senior cały czas nosi pampersy (mocz) oraz grubszą potrzebę zgłasza i załatwia sprawę na toalecie, do której idzie pod okiem opiekunki (wymaga pomocy).
Jeśli chodzi o mycie, myjemy seniora na krzesełku toaletowym a głowę myjemy nad zlewem.
Podopieczny nie wchodzi pod prysznic.

Jedna córka mieszka na parterze domu (to ona rozdziela leki) ale to są zupełnie odrębne mieszkania które dzieli klatka schodowa. Wejścia są oddzielne. Druga córka mieszka w Hildesheim.
Zakupy opiekunka może robić sama ale sklep jest oddalony o 2-3 km. Do dyspozycji jest rower. Dla osób potrzebujących pomocy córka może pomóc w zakupach.
Pausa jest po obiedzie, kiedy senior śpi, wtedy można go spokojnie zostawić samego i wyjść. Dodatkowe popołudnie do ustalenia z córką jaki dzień tygodnia wtedy, ona zajmie się seniorem

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • internet
  • tv

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu dobrym
  • referencje

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • osłabienie starcze
  • inkontynencja
  • alergia
  • początki demencji
  • artroza