Opieka nad Panem 96l.

Rozpoczęcie

14/06/2019

Miejscowość

Ahrbergen

Osoba podopieczna

Mężczyzna

Wiek

96 lat

Waga

70 kg

Pan jest spokojny i komunikatywny, porusza się za pomocą rollatora i wózka, może stać, trzeba mu pomóc się podnieść. Czasami niezorientowany czasowo i sytuacyjnie. Pan przesypia noce. Potrzebuje opiekunki z dobrym językiem niemieckim, aby swobodnie rozmawiać, oraz aktywnie spędzać czas, tak aby senior nie siedział sam.

Schorzenia: początki demencji, inkontynencja, alergia, artroza, osłabienie starcze

Pielęgniarka: tak do założenia pończoch uciskowych i tabletek

Czynności wykonywane przez podopiecznego:

  1. poruszanie się – za pomocą rollatora i wózka
  2. toaleta – z pomocą opiekunki
  3. higiena osobista/ mycie- z pomocą opiekunki
  4. ubieranie- z pomocą opiekunki
  5. jedzenie- z pomocą opiekunki

Wstawanie w nocy: brak

Plan dnia: pobudka: 08:00, śniadanie: 08:30, obiad: 11:45, drzemka poobiednia: 13:00 – 15:00, kolacja: 17:30, cisza nocna 20:00 – 21:00

Zakres obowiązków:

  1. prowadzenie gospodarstwa domowego (zakupy, sprzątanie, gotowanie, prasowanie, pranie)
  2. opieka nas osoba podopieczna (higiena, dbanie o dobre samopoczucie, pomoc w codziennych czynnościach życiowych)

Warunki domowe: dom jednorodzinny 90m2 z balkonem i ogrodem, zakupy 15 minut rowerem, do ogrodu przychodzi ogrodnik

Warunki dla Opiekunki: wyposażony pokój z internetem i TV, 2 godziny wolne dziennie oraz 2 połowy dnia albo jeden cały, wtedy seniorem zajmuje się córka

 Wymagania:

  1. znajomość j. niemieckiego: dobra B2
  2. doświadczenie w opiece, doświadczenie z wymienionymi chorobami

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • internet
  • tv

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu dobrym
  • referencje

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • osłabienie starcze
  • inkontynencja
  • alergia
  • początki demencji
  • artroza