Opieka nad Panem 98l.

Rozpoczęcie

31/08/2019

Miejscowość

Bonn

Osoba podopieczna

Mężczyzna

Wiek

98 lat

Waga

75 kg

Osoba podopieczna: mężczyzna

Waga pana: 75kg

Wzrost 171 cm

Wiek: 98 Pan

Opis osób podopiecznych:

Pan porusza się przy rollatorze. Trzeba mu pomagać we wstawaniu- podać rękę. Pan ma inkontynencję (ma cewnik). Wymaga pomocy przy myciu, ubieraniu, pielęgnacji ciała. Podopieczny ma demencję.

Pan lubi czytać gazety i książki.

Opiekunka robi zakupy- 150 E na tydzień. 10 min pieszo jest sklep Edeka i 15 min Netto.

Nie może Pan zostać sam, trzeba umawiać się z rodziną, która mieszka w Bonn, są bardzo pomocni.

Senior jest bardzo grzeczny, stara się nawet po sobie sprzątać, żeby opiekunka nie maiała za dużo pracy.

Środa wolna od 10 do 16 po uzgodnieniu z rodziną do 20 wtedy przyjeżdża ktoś z rodziny

Senior wstaje o godz. 8 idzie spać 18.30 – 19 od razu

1 raz w tygodniu jest kapiel.

Co 2 tydzień przychodzi Pani do sprzątania

Pflegedienst:  nie przychodzi

Czynnosci wykonywane przez podopiecznego :

-jedzenie, picie samodzielnie

- toaleta z pomocą

- ubieranie, rozbieranie z pomocą

-higiena osobista z pomocą

-poruszanie się: osoba leżąca

Wstawanie w nocy: czasami jest wstawanie w nocy, pan ma problemy oddechowe

Zakres obowiązków:

- prowadzenie domu

-robienie zakupów

-gotowanie

Warunki domowe:  Mieszkanie w centrum miasta Bonn

Warunki dla Opiekunki:

-Dla opiekunki pokój z Internetem, telefon

Wymagania:

- komunikatywna/dobra znajomość języka niemieckiego

- doświadczenie w opiece,

- osoba potrafiąca samodzielnie pracować,

- osoba empatyczna;

- gotowość do zmian co 6 tyg lub 2 msc

- dobra gospodyni domowa

Warunki zatrudnienia:

Umowa zlecenia

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • internet
  • telefon

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu dobrym
  • referencje
  • referencje mile widziane

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • inkontynencja
  • demencja