Opieka nad Panem

Rozpoczęcie

25/06/2019

Miejscowość

Achim

Osoba podopieczna

Mężczyzna

Wiek

82 lat

Waga

80 kg

Osoba podopieczna: Mężczyzna

Wzrost 170

Waga 80

Wiek 82

Pan

Opis osoby podopiecznej: Opiece podlega pan, który jest mobilny, porusza się przy rollatorze, jest osłabiony. Z wózka korzysta w wypadku dłuższych spacerów. Pan cierpi na demencję, przeszedł udar, ma inkontynencję w związku z czym nosi pieluchy. Podopieczny lubi wychodzić na spacery, grać w gry oraz oglądać telewizję. Wymaga pomocy opiekunki w codziennych czynnościach tj. higiena, toaleta, ubieranie.

Schorzenia: demencja, udar, inkontynencja, cukrzyca (tabletki)

Pflegedienst nie przychodzi

Czynności wykonywane przez podopiecznego :

jedzenie i picie samodzielnie

ubieranie, rozbieranie z pomocą

toaleta z pomocą

- higiena z pomocą

Wstawanie w nocy: może się zdażyć

Zakres obowiązków:

- aktywowanie podopiecznego

- pomoc w codziennych czynnościach (ubieranie, mycie)

- pomoc w gospodarstwie domowym (zakupy, gotowanie, sprzątanie)

Warunki domowe:  mieszkanie 110m2 w mieście Achim

Warunki dla Opiekunki:
- pokój z Internetem

- telefon

 Wymagania:
- dobra /komunikatywna znajomość j. niemieckiego

- doświadczenie w opiece

- referencje

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • internet
  • telefon

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • udar
  • inkontynencja
  • demencja
  • cukrzyca