Opieka nad Panią

Rozpoczęcie

11/07/2019

Miejscowość

Langen

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

87 lat

Waga

65 kg

Miejscowość: 27607 Langen (k/ Bremerhaven/ nad morzem)

Osoby podopieczne:

Kobieta

1.       Wzrost: 160 cm.

2.       Waga: 65 kg.

3.       Wiek: 87 lat

Opis Podopiecznej/go:

Pani jest w pełni sprawna umysłowo, przed 3 laty przeszła udar i ma sparaliżowaną jedną stronę. Jest osobą spokojną i bezkonfliktową. W dzień porusza się na wózku i pomaga przy transferze. Do Pani przychodzi pielęgniarka, pomaga w pielęgnacji raz w tyg., robi kąpiel sama. Do dyspozycji jest krzesełko toaletowe i krzesełko pod prysznic. Seniorka ogląda dużo telewizji. Czas wolny do ustalenia

Sklepy ok. 10 min., większe zakupy robi córka (chętnie razem z opiekunką). Córka również chętnie pomaga przy jakichkolwiek problemach.

Pielęgniarka 1xtyg

Jedzenia nie brakuje

Rytm dnia: Pani wstaje ok. 9:00, obiad 12:00, kolacja 18:00, kładzie się spać ok. 21:00.

Do dyspozycji jest rower.

Schorzenia:

Pani: przebyty udar (2016), reumatyzm, osłabienie starcze, inkontynencja

Pielęgniarka: tak

Czynności wykonywane przez podopieczną:

  1. poruszanie się – na wózku
  2. toaleta – z pomocą, zmiana pampersów
  3. higiena osobista/ mycie – z pomocą
  4. ubieranie – z pomocą
  5. jedzenie – samodzielnie

Wstawanie w nocy: brak

Zakres obowiązków:

  1. Prowadzenie gospodarstwa domowego (zakupy, sprzątanie, gotowanie, prasowanie, pranie)
  2. Opieka nad podopieczną (higiena, dbanie o dobre samopoczucie, pomoc w codziennych czynnościach życiowych)

Warunki domowe: dom jednorodzinny na wsi

Warunki dla Opiekunki:

  • Wyposażony pokój
  • Internet ma zostać założony
  • Czas wolny (2-3 godz. dziennie + 2 popołudnia w tyg.)

 Wymagania:

  1. Komunikatywna/ dobra znajomość j. niemieckiego:
  2. Doświadczenie w opiece, doświadczenie z wymienionymi chorobami

Warunki zatrudnienia:

Umowa zlecenie

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • internet

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu dobrym
  • referencje mile widziane

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • udar
  • osłabienie starcze
  • inkontynencja
  • reumatyzm