Opieka nad Panią 58 l.

Rozpoczęcie

05/11/2019

Miejscowość

31832 Springe

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

58 lat

Waga

60 kg

Seniorka ma 58 lat i z powodu stwardnienia rozsianego jest na wózku. Potrzebuje kompletnej pomocy przy myciu, ubieraniu itd. Potrzebuje też kogoś, kto zajmie się gospodarstwem domowym. Córka mieszka w tej samej miejscowości, odwiedza mamę ale rzadko, ponieważ dużo pracuje. Rodzice mieszkają kilka domów dalej, ale nie pomagają ponieważ są leciwi.

Pielęgniarka: tak, podaje leki
Czynności wykonywane przez podopieczną:
a) poruszanie się – wózek, konieczny transfer, lift na schodach.
b) toaleta – z pomocą
c) higiena osobista/ mycie- z pomocą
d) ubieranie- z pomocą
e) jedzenie- samodzielnie

Wstawanie w nocy: może się zdarzyć

Warunki domowe:   dom w mieście , niedaleko centrum, są 2 małe pieski, do sklepu 5 min samochodem, 10 rowerem,   Do dyspozycji samochów WV Caddy \manual. Czas wolny standardowo - podopieczna zostaje sama.

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • łazienka
  • internet
  • tv

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • referencje

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • stwardnienie rozsiane