Opieka nad Panią 60 l.

Rozpoczęcie

09/09/2019

Miejscowość

Schiffdorf- Gestnseeth ( 22 km od Oldenburga)

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

60 lat

Waga

65 kg

Pani jest wesoła i żartobliwa, ma dopiero 60 lat i przypadkowo zdiagnozowano u  niej raka jelita. Była operowana, ma sztuczne jelito i stomię. Na tę chwilę może zaopatrywać to sama, na przyszłość , jak pani będzie słabsza, to opiekunka będzie wymieniać worek. Pani ma przerzuty, dlatego dostaje chemię , ale ogólnie czuje się dobrze. Potrzebuje pomocy przy prowadzeniu domu, zakupach i prowadzeniu auta. Na pierwszy rzut oka nie widać, że jest chora.

Córka , która mieszka niedaleko nie jest w stanie za wiele pomóc, bo jest w ciąży i źle znosi ciążę znosi.

Pani ma średniej wielkości psa, który musi dostawać jeść i pić. Jest przyjazny, bardzo spokojny – ma 9 lat. Opiekuna musi psa akceptować, nie mieć alergii i się nie bać.

Pani Masemann chciałaby jeszcze korzystać z życia, dlatego chciałaby z opiekunką robić wycieczki, rozmawiać i mieć towarzystwo.

Na ten moment nie potrzebuje pomocy w podstawowych czynnościach , w przyszłości może się to zmienić i może potrzebować pomocy. Jeżeli będzie wymagała już dużego wsparcia, będzie przychodzić Pflegedienst.

W nocy radzi sobie sama- wstaje czasem do toalety.

Zakres obowiązków

  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • łazienka

Wymagania

  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • referencje mile widziane
  • prawo jazdy

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • rak