Opieka nad panią 63 lata

Rozpoczęcie

08/07/2019

Miejscowość

Bocholt 46399

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

63 lat

Waga

72 kg

Opiekunka musi mieć prawo jazdy, Podopieczna mieszka sama, ma problemy  z komunikacją, nie przemieszcza się sama.  Do dyspozycji wózek elektryczny i łózko pielęgnacyjne. Możliwe, ze pacjentka będzie musiała korzystać z urządzenia wspomagającego oddychanie, ze względu na zanik mięśni. Pani korzysta z terapii logopedycznej, rehabilitacji. Jest otwarta i kochana. Bardzo przyjazna. Ma 2 synów, którzy się o nią troszczą i regularnie odwiedzają. Mieszka sama. Teraz może jeszcze przy pomocy zrobić parę kroków ,ale nie wiadomo, jak choroba się rozwinie. Lubi spacery i gazety. Mieszka w nowym  mieszkaniu z ogrodem w małym mieście, na zakupy 10 min pieszo.

Śniadanie koło 7:30. przed południem chętnie czyta, później ma różne terapie. Po południu ogląda telewizję… Idzie spac koło 22.00

Schorzenia: osłabienie spowodowane chorobą, ALS-stwardnienie boczne zanikowe

czas wolny: 2 godz dziennie; wolne popołudnie.  Pacjentka może być sama, lub rodzina się zajmuje

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • internet

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • referencje
  • prawo jazdy

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • osłabienie starcze