Opieka nad Panią 66 l.

Rozpoczęcie

10/10/2019

Miejscowość

Verden

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

66 lat

Waga

59 kg

Podopieczna ma 66 lat. W większości siedzi na wózku inwalidzkim niestety tez w nocy bo nie ma nikogo kto mógłby jej pomóc się położyć do łózka. Do dyspozycji jest lift. Seniorka przy wsparciu jest w stanie zrobić parę kroków. Pani Margitta chętnie wieczorami spożywa alkohol przy czym zasypia na wózku. Preferowane aby opiekun to tolerował i nie zabraniał pani spożywać alkoholu jak również nie pić z nią. Seniorka jest osobą spokojną i zdystansowaną. Nie wymaga ciągłego towarzystwa. Dobrze by było jakby opiekun miała prawo jazdy. W domu można palić. Prysznic 3 razy w tygodniu. Rytm dnia: śniadanie 9:00, obiad 12:30, kolacja 18:30.

2 godz dziennie czas wolny 13-15, 2 razy po pół dnia albo jeden cały dzień (pani może zostać sama)

Pielęgniarka: do podawania leków

Czynności wykonywane przez podopieczną:
a) poruszanie się – z pomocą ( wózek inwalidzki )
b) toaleta – z pomocą
c) higiena osobista/ mycie- całkowicie z pomocą
d) ubieranie- z pomocą
e) jedzenie- samodzielnie
Wstawanie w nocy: Może się zdarzyć

Warunki domowe:
Mieszkanie 80 m2 ,Miasto , blisko centrum, ogród , taras

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • internet
  • tv
  • telefon

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • referencje
  • prawo jazdy

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • osłabienie starcze
  • zaburzenia serca
  • inkontynencja