Opieka nad Panią 71l.

Rozpoczęcie

20/06/2019

Miejscowość

Bad Honnef

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

71 lat

Waga

56 kg

Potrzebna Opiekunka z językiem komunikatywnym na zlecenie 6 tyg. z możliwością przedłużenia w Bad Honnef (53604)

Opis podopiecznej:

Wzrost: 172 cm

Waga 56 kg

Wiek:71 lat

Schorzenia: zaawansowana demencja, przebyty rak, Alzheimer, chroniczne rozwolnienie

Leki podaje pielęgniarka.

Podopieczna porusza się, spożywa posiłki  oraz korzysta z toalety samodzielnie. Potrzebuje pomocy przy ubieraniu się oraz myciu. Może mieć problemy z orientacją związane z Alzheimerem oraz demencją. Seniorka jest Szkotką, często rozmawia sama do siebie po angielsku. Brak wstawania w nocy.

W gospodarstwie domowym podopieczna mieszka z Mężem (75 lat), który do tej pory opiekował się małżonką. Jest osobą czynną zawodowo, nie wymaga opieki. Małżeństwo często jada w restauracjach, do których zabierają również Opiekunkę.

Dom zadbany w mieście, niedaleko centrum, na zakupy 2 min rowerem, 10 min pieszo. Dwa razy w tygodniu przychodzi Pani do sprzątania. Ogrodem zajmuje się ogrodnik. Duże zakupy robi się z Mężem.

W czasie wolnym opiekunki seniorka zostaje z Mężem lub z Pani, która sprząta.

Zakres obowiązków:

  • prowadzenie gospodarstwa domowego(zakupy, sprzątanie, gotowanie, prasowanie, pranie).
  • opieka nad osobą podopieczną

Czas wolny: 2-3 h/dziennie, 2 razy pół dnia.

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy

Warunki dla Opiekunki

  • 2 pokoje
  • łazienka
  • internet
  • tv

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • referencje

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • alzheimer
  • zaawansowana demencja
  • rak