Opieka nad Panią 80l.

Rozpoczęcie

13/07/2019

Miejscowość

Schwanewede

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

80 lat

Waga

90 kg

Kobieta 80 lat i potrzebuje pomocy, ponieważ jest po operacji lewego ramienia i od polowy czerwca nie daje sobie rady sama. Prawe ramie tez boli seniorkę i nie może być nadwyrężane. Przez to wymaga pomocy w codziennych czynnościach. Według lekarza proces leczenia może trwać około 3 miesiące. Seniorka jest umysłowo sprawna, mila i niekonfliktowa. Obecnie ma dwa nowe biodra. Może sama wstawać i przejść kilka kroków przy balkonie. Przeważnie jednak jeździ na wózku. W nocy może się zdarzyć, że seniorka będzie potrzebowała pomocy w dojściu do toalety. Pielęgniarka przychodzi z rana i zakłada pończochy uciskowe. Seniorka nosi wkładki.

Podopieczna mieszka na uboczu miasta, byłoby dobrze gdyby opiekunka miała prawo jazdy, samochód jest do dyspozycji (automat). Samochód może być wykorzystywany w czasie wolnym. We wtorki seniorka jeździ na spotkanie ze znajomymi. Opiekunka ma wtedy wolne lub może w nich uczestniczyć.

Seniorka mieszka w bliźniaku. Wnuk mieszka z zona w osobnym mieszkaniu u góry. Pracują i nie ma ich w domu.

Czynności wykonywane przez podopieczną:

  1. poruszanie się – na wózeku i przy balkoniku
  2. toaleta – z pomocą opiekunki
  3. higiena osobista/ mycie- z pomocą opiekunki, pielęgniarki
  4. ubieranie- z pomocą
  5. jedzenie- samodzielnie

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • internet
  • tv

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu dobrym
  • referencje
  • prawo jazdy

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • osłabienie starcze
  • inkontynencja