Opieka nad Panią 82 l.

Rozpoczęcie

02/09/2019

Miejscowość

31737 Rinteln

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

82 lat

Waga

55 kg

Opis Podopiecznej:

Pani ma demencję i ma inkontynencję. Poza tym jest sprawna. Raz w tyg przyjeżdża córka i spędza dzień z mamą, wieczorami zagląda syn (mieszka w sąsiedztwie), je z mamą kolację, jest od 6 miesięcy wdowcem. Druga córka mieszka w Hamburgu.

Pani Lange jest kochaną osobą, która na wszystko odpowiada „tak i Amen”  Mieszka w pięknym domu z widokiem na pola i łąki. Opiekunka ma dla siebie dwa słoneczne pokoje i łazienkę do dyspozycji.

Byłoby bardzo dobrze, jak opoekunka będzie dobrze mówić po niemiecku, będzie lubuc naturę i chętnie spacerować. Pani robi sobie każdego dnia długo spacer.

Prawo jazdy nie jest koniecznością (przystanek autobusowy jest prawie przed drzwiami)  Na życzenie opiekunki syn lub córka zrobią zakupy z opiekunką.

Schorzenia: zaawansowana demencja, cukrzyca, inkontynencja

Pielęgniarka: nie ma

Czynności wykonywane przez podopieczną:

  1. poruszanie się – samodzielnie
  2. toaleta – samodzielnie, częściowa inkontynencja( kupa)
  3. higiena osobista/ mycie- z pomocą
  4. ubieranie- z pomocą
  5. jedzenie- samodzielnie

Wstawanie w nocy:  pani wstaje do toalety, czasem może potrzebować pomocy opiekunki

Zakres obowiązków:

  1. prowadzenie gospodarstwa domowego (zakupy, sprzątanie, gotowanie, prasowanie, pranie) zakupy z członkiem rodziny
  2. opieka nas osoba podopieczna (higiena, dbanie o dobre samopoczucie, pomoc w codziennych czynnościach życiowych)

Warunki domowe:   dom jednorodzinny na wsi, 3 km od miasta. Do sklepu rowerem 10 min , pieszo 20 min., zakupy można robić z rodziną.

Warunki dla Opiekunki

Wyposażone 2  pokoje ,własna łazienka, Internet ,
czas wolny dziennie 2 godz 13.00-15.00  , 2 razy po poł  dnia lub jeden cały dzień. Pacjentka może zostać sama.

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • 2 pokoje
  • łazienka
  • internet

Wymagania

  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • inkontynencja
  • demencja
  • cukrzyca