Opieka nad Panią 82 lata

Rozpoczęcie

08/07/2019

Miejscowość

Gronau 31028

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

82 lat

Waga

45 kg

Seniorka jest kochaną osobą, uśmiecha się cieszy się życiem. Ma wiele zainteresowań. Ma raka żołądka- rokowania to 9-12 miesięcy, później będzie pacjentką paliatywną.
Dobrze porusza się przy balkoniku jednak nie na dłuższe trasy, przy wstawaniu wystarczy podać rękę, sama jest w stanie się podnieść. Czasem zdarzyć się może, że nie zdąży na toaletę.

W domu mieszka też syn z żoną – syn jest tylko na weekendy, pomaga w dużych zakupach . Zona jest domu , jest pielęgniarką- Rosjanka, nie mówi zbyt dobrze po niemiecku . Wspiera przy opiece, gdy opiekunka ma wolne . Wolne popołudnia czy wolny dzień zwykle opiekunka ma w weekedy, gdy rodzina jest w domu . Jak są całe 2 dni, opiekunka będzie miała więcej wolnego.Zakupy codzienne opiekunka robi sama.

Warunki domowe: dom jednorodzinny 70 m2, miasteczko, do sklepu ok. 2-3  min pieszo.

Mąż Seniorki jest na stałe w szpitalu.

Pielęgniarka: podaje leki

Wstawanie w nocy:  nie ma

Przerwa codziennie : 13-15 , podopieczna zostaje z synową lub śpi w tym czasie. + 2 razy po pół dnia lub 1 cały wolny dzień. Rodzina zajmie się nią w tym czasie

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • łazienka
  • internet
  • tv

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu dobrym
  • referencje

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • osteoporoza
  • choroby serca
  • osłabienie starcze
  • inkontynencja
  • demencja
  • rak