Opieka nad Panią 84l

Rozpoczęcie

30/06/2019

Miejscowość

Braunschweig

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

84 lat

Waga

46 kg

Podopieczna jest osobą spokojną i komunikatywną, jest w pełni sprawna umysłowo, może mieć czasami lekkie zaburzenia orientacji. Większość czynności wykonuje samodzielnie, mile wdziane jedynie lekkie wsparcie lub zwrócenie uwagi. Pani jest mobilna przy rolatorze, do dyspozycji jest także krzesełko pod prysznic.  W chwili obecnej nie wymaga transferu, jedynie wsparcia przy wchodzeniu po schodach. Pani w nocy czasem wstaje do toalety, ale nie wymaga przy tym wsparcia opiekunki. Podopieczna w czasie wolnym opiekunki może zostawać sama lub zajmuje się nią córka. Pani stara się być bardzo samodzielna, pomaga w przygotowywaniu śniadania, chce być aktywna. Trzeba pilnować, żeby przyjmowała odpowiednią ilość płynów. Prysznic 2 x tyg. Do sklepów 5 min. spacerkiem. Czas wolny dla opiekunki (2-3 godz. dziennie + 2 popołudnia w tyg.) Rytm dnia: Pani wstaje ok. 7:00, śniadanie 8:00, obiad 12:30, kolacja 19:00, kładzie się spać ok. 21:00.

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • internet

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu dobrym
  • referencje

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • osteoporoza
  • choroby serca
  • osłabienie starcze
  • artroza