Opieka nad Panią 87 l.

Rozpoczęcie

25/08/2019

Miejscowość

21682 Stade

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

87 lat

Waga

60 kg

Pani chodzi 2 x w tyg do domu opieki dziennej,
Pani ma chorobę kręgosłupa.
Ma wstawione sztuczne zastawki w sercu i problemy z ciśnieniem krwi, co może wpływac na zmiany dyspozycyjności seniorki, może czuć się , raz lepiej raz słabiej.   Jak ma lepszy dzień, może przejść kilka kroków , lekarze przewidują poprawę kondycji seniorki. Pani ma też fizjoterapie.

Przy transferze może trochę pomagać, ale ma mało siły w ramionach i rękach. Zależnie od formy dnia, może zdarzyć się, że trzeba pomóc w jedzeniu.

Pani Boesch jest spkojną, kochaną i skromną osobą, z którą można porozmawiać o wszystkich tematach.

Seniorka ma 2 piętra, sypialnia seniorki jest jeszcze na górze- jest lift na schodach. Na górze jst też łazienka .
łazienka na dole , z prysznicem , która będzie w najbliższym czasie dostowsowaną do potrzeb niepełnosprawnego. Seniorka będzie również spała z w pokoju na dole- tam zostanie zorganizowana jej sypialnia.  Później cale górne piętro jest do dyspozycji opiekuna.

W obejściu kręci się pies syna

Syn i synowa są aktywni zawodowo- synowa prowadzi terapię. Jeśli czas jej pozwala gotuje dla wszystkich obiad, również zaprasza opiekuna.

Rodzina mieszka na obrzeżach miasta, do sklepów jest ok 2.5 km.

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • łazienka

Wymagania

  • doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi
  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym
  • referencje mile widziane

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • udar
  • osteoporoza
  • choroby serca
  • zaburzenia serca