Opieka nad Panią 89 l.

Rozpoczęcie

23/08/2019

Miejscowość

38165 Lehre

Osoba podopieczna

Kobieta

Wiek

89 lat

Waga

80 kg

Osoba podopieczna:

  1. Wzrost: 161
  2. Waga: 80
  3. Wiek: ur. 1930

Opis Podopiecznej/go:

Seniorka ma 87 lat. Pani jest sprawna fizycznie ,ale cierpi na zaawansowaną demencję. 3 razy w tygodniu jest zawsze w domu opieki dziennej – opiekunka ma wtedy czas wolny. Rodzina chce, by regularnie wychodzić z seniorką na spacery.

Pani mieszka we własnym hotelu- tam ma wydzielone mieszkanie dla siebie. Dzieci mieszkają w pobliżu. Opiekunka otrzyma hotelowy pokój z łazienka, balkonem. Do dyspozycji jest też kuchnia , którą czasem używają też goście hotelowi

( wynajmowanych jest 7 pokoi, ale nie ma w hotelu gastronomii)

Jeśli opiekunka maiłaby prawo jazdy, było by dobrze, ale nie jest to konieczność.

Schorzenia: inkontynencja, zaawansowana demencja, AMD (choroba oczu)

Pielęgniarka: tak, podaje leki

Czynności wykonywane przez podopieczną:

  1. poruszanie się – samodzielnie,
  2. toaleta – samodzielnie/z pomocą – zależy od formy dnia
  3. higiena osobista/ mycie- z pomocą
  4. ubieranie- samodzielnie
  5. jedzenie- trzeba przygotować
  6. 00 wstaje, 8.00 śniadanie, 12.30 obiad, później drzemka, 19.00 kolacja, 22.00 cisza nocna

Wstawanie w nocy: nie ma

Zakres obowiązków:

  1. prowadzenie gospodarstwa domowego (zakupy, sprzątanie, gotowanie, prasowanie, pranie)
  2. opieka nas osoba podopieczna (higiena, dbanie o dobre samopoczucie, pomoc w codziennych czynnościach życiowych)

Warunki domowe: Dom /hotel  na wsi, mieszkanie ok 65 m2; na zakupy 5 min autem-z krewnymi.

Warunki dla Opiekunki pokój z własną łazienką, Internet (to jest pokój hotelowy) . Czas wolny- 2-3 godz dziennie, 2 razy po pół dnia w tygodniu.

 Wymagania:

  1. znajomość j. niemieckiego:
  2. doświadczenie w opiece, doświadczenie z wymienionymi chorobami
  3. gotowość do pracy w okresie:

Warunki zatrudnienia:

Umowa zlecenie

Zakres obowiązków

  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • pokój
  • łazienka
  • tv
  • oddzielne mieszkanie

Wymagania

  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu komunikatywnym

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • oplacony transport
  • legalna forma wspolpracy i oplacone skladki ZUS
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • inkontynencja
  • demencja